fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká nás chladné a sychravé počasie na severe nasnežilo

Podľa vyhliadok nás nadchádzajúce dni čaká teplotne priemerné až slabo podpriemerné počasie. Bude aj viac zrážok, čo by mohlo zmierniť sucho.

Máte tip? napíšte nám mailom

V uplynulých dňoch panovalo na našom území teplé počasie, ktoré prinášalo teploty, ktoré sa šplhali až k hranici +30 °C. Okrem teplého počasia pokračuje epizóda suchého počasia.

Zmena prišla počas utorka, kedy sa cez našu oblasť presunul studený front a za ktorým k nám vpadol od severu chladný vzduch. V tomto chladnejšom vzduchu by sme sa mali udržať aj v nasledujúcich dňoch.

V nadchádzajúcich dňoch by sa nad našou oblasťou malo vlniť frontálne rozhranie, ktoré bude do našej oblasti prinášať pomerne veľa vlhkosti.

Očakávajte prevažne premenlivú oblačnosť s častými zrážkami. Do konca týždňa by malo byť najviac zrážok v oblasti severného Slovenska, kde spadne aj okolo 40 mm. Smerom k juhu bude zrážok ubúdať k 10 mm.

Teploty by sa mali udržiavať prevažne pod hranicou +20 °C, na úrovni dlhodobého normálu, respektíve slabého podnormálu. Vlna teplého počasia sa očakáva najskôr ku koncu mája.

Včera nasnežilo

Vďaka prílivu chladnejšieho vzduchu včera dokonca klesla hranica sneženia a to predovšetkým na severe. Počas rána poklesla hranica sneženia na zhruba 600 m.n.m. a tak sa obývané oblasti severného Slovenska zobudili do zasneženého rána.
Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií