fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslanec Ľubomír Galko: “Spolupráca SMERU a ĽSNS je odhalená. Ukázal to protikorupčný pochod”

Máte tip? napíšte nám mailom

Utorňajší protikorupčný pochod splnil očakávania organizátorov.

Mladí ľudia sa pred protestom rozdelili do dvoch táborov. Tí prví hovorili o tom, že na pochod treba ísť, treba ho podporovať a zastávali sa mladých organizátorov, ďalšia skupina mladých hovorila o revolúcii, riadenej americkou ambasádou. Ako sa potvrdilo, o žiadnu revolúciu nešlo. Práve naopak. Pochod podľa poslanca NRSR pravdepodobne odhalil viac, ako sme čakali.

Alternatívne médiá a priaznivci Kotlebovej strany hlásali, že mladí organizátori sú “Sorošove” biele kone, ktoré majú zabezpečiť rozvrat v krajine. To vyhovovalo práve strane SMER-SD, proti ktorej bol protest prioritne namierený, keďže v uliciach sa bujne ozývali heslá, ako: “Dosť bolo Fica” či “Kali odstúp”. Takáto nezvyčajná spolupráca sa nepozdáva viacerým. Prečo nepodporovali Kotlebovci pochod proti korupcii a šírili na internete nezmysly, aby odhovárali mladých ľudí od účasti na pochode? Poslanec NRSR za stranu SaS má jednoznačný názor, ktorý vyjadril na svojom Facebooku.

 

Dnešný deň v sebe zadokumentoval ešte jeden významný moment. Naplno bola odhalená spolupráca a kooperácia strany ĽSNS a korupčného Smeru. Oni sa navzájom potrebujú, sú to skrytí partneri. Práve preto predstavitelia prvej zmienenej strany a ich najtvrdšie jadro priaznivcov odhováralo ľudí od účasti na protikorupčnom proteste a vymýšľalo blbosti a konšpirácie.

Hanba im! Za to, že chceli špiniť mladých ľudí, ktorí sa rozhodli zabojovať proti korupcii. Našťastie im ich nečisté zámery nevyšli a akcia bola jednoznačne úspešná.

Nám, demokratickej opozícii z toho všetkého plynú nasledovné dve veci. Po prvé – musíme zabojovať o tých 180.000 frustrovaných protestných voličov a otvárať im neustále oči a presviedčať ich o tom, že to, čo volili, naozaj nie je žiadna alternatíva. Po druhé – po najbližších voľbách to musíme postaviť bez ĽSNS aj bez Smeru a ako jeden z prvých krokov musíme vrátiť vieru ľudí v spravodlivosť a v trest tým, čo korumpovali alebo sa nechali korumpovať.

Všetkým mladým ľuďom, čo zorganizovali dnešný protest, aj tým, čo im v tom pomáhali, patrí veľké poďakovanie. Svoje ovocie v budúcnosti tento protest prinesie, som o tom hlboko presvedčený.

Ľubomír Galko

Podozrenia smerákov zo spolupráce s Kotlebovcami vyšli najavo už niekoľkokrát. Napríklad pri zmene zákona z dvojkolových na jednokolové voľby do vyšších územných celkov, ktorá pomôže hlavne kandidátom za ĽSNS, voči ktorým sa ťažšie postaví alternatíva napríklad v Bánskobytrickom kraji voči Kotlebovi. Dokonca takáto zmena zákona môže na stoličky posadiť ešte viac kandidátov z ĽSNS.

Prečítajte si tiež:
Diváci opúšťajú kinosály: Film Joker so svojou brutalitou nie je pre každého

Za ďalšiu tajnú spoluprácu môžeme brať to, keď Kotlebov poslanec nehlasoval za vyšetrenie podozrivého plytvania na ministerstve zahraničných vecí, ktorého sa mali dopustiť smeráci. Vtedy pomohol koalícii poslanec Kecskés (ĽSNS).

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií