fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Povodeň v Tatrách: Voda zaplavila viaceré chodníky, ktoré následne uzavreli

Máte tip? napíšte nám mailom

Horská záchranná služba (HZS) a Štátne lesy Tatranského národného parku upozorňujú všetkých návštevníkov Vysokých Tatier na uzatvorenie turistických chodníkov cez Bielovodskú a Javorovú dolinu.

Z HZS informovali, že dôvodom je ich podmytie a strhnutie mostov.

Bielovodská dolina je celá uzatvorená – od rázcestia pod Poľským hrebeňom až po Lysú Poľanu. V Javorovej doline je podobná situácia a bližšie informácie budú horskí záchranári i lesníci priebežne aktualizovať. V tejto súvislosti žiadajú turistov, aby túto výstrahu rešpektovali a nevstupovali do dolín, nakoľko tam budú prebiehať sanačné práce.

Téryho chata uverejnila nasledujúce fotky s popisom:

“Priatelia, počasie je stále daždivé a Téryho chata je momentálne prístupná len zo Skalnatého plesa! Dávajte na seba pozor.
HZS: Horská záchranná služba a Štátne lesy TANAP-u upozorňujú všetkých návštevníkov Vysokých Tatier na uzatvorenie turistických chodníkov cez Bielovodskú a Javorovú dolinu z dôvodu ich podmytia a strhnutia mostov.
Nad Rainerovou chatou Studenovodský potok strhol most na Tatranskej magistrále v smere do Malej Studenej doliny a na Skalnaté pleso. Tatranská magistrála je preto nepriechodná medzi Hrebienkom a Zamkovského chatou. 
Prosíme turistov, aby zbytočne neriskovali a nepokúšali sa prebrodiť cez potoky a horské bystriny a radšej sa vrátili po rovnakej trase.”

Zveřejnil(a) Téryho chata dne Čtvrtek 19. července 2018

Zveřejnil(a) Téryho chata dne Čtvrtek 19. července 2018

Na severnom Slovensku môže vo štvrtok intenzívne pršať a lokálne sa môžu vyskytnúť aj povodne z trvalého dažďa.

Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.

Prečítajte si tiež:
Bocelli, jeden z najslávnejších talianskych spevákov súčasnosti, zaspieva v Írsku pred pápežom Františkom

V okresoch Námestovo, Tvrdošín a Poprad môže podľa SHMÚ úhrn zrážok dosiahnuť 100 až 120 mm.

“Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,” uvádzajú meteorológovia. Pre uvedené okresy vydali výstrahu 2. stupňa platnú do štvrtka 12.00 h.

Pre okresy Čadca, Martin Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Kežmarok a Stará Ľubovňa platí výstraha prvého stupňa s rovnakou platnosťou, pričom SHMÚ tu očakáva úhrn zrážok od 40 do 90 mm.

Hydrologické výstrahy 2. stupňa pred povodňou z trvalého dažďa sú vyhlásené pre okresy Tvrdošín a Liptovský Mikuláš. Výstrahy 1. stupňa pre okresy Námestovo, Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa, všetky s platnosťou do štvrtka 12.00 h.

Turistka Martina Kulková pridala včera na sociálnu sieť do skupiny Vysoké Tatry video Srudeného potoka. Pozrite sa, ako to tam momentálne vyzerá:

Zveřejnil(a) Martina Kulkova dne Středa 18. července 2018

Zdroj: https://www.teraz.sk/regiony/vysoke-tatry-turisticke-chodniky-cez/337804-clanok.html, https://www.facebook.com/teryhochata1/?hc_ref=ARTCAb30Aa09UtfIaueQOwX-qrYdVGgCk-5_3FhDmydyEWLohyH5q8SEUcd6HKsSCbY&fref=nf

Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=876732202536019&set=pcb.855108241362236&type=3&theater

,

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií