fbpx
Povodeň v Tatrách: Voda zaplavila viaceré chodníky, ktoré následne uzavreli

Povodeň v Tatrách: Voda zaplavila viaceré chodníky, ktoré následne uzavreli

Horská záchranná služba (HZS) a Štátne lesy Tatranského národného parku upozorňujú všetkých návštevníkov Vysokých Tatier na uzatvorenie turistických chodníkov cez Bielovodskú a Javorovú dolinu.

Z HZS informovali, že dôvodom je ich podmytie a strhnutie mostov.

Bielovodská dolina je celá uzatvorená – od rázcestia pod Poľským hrebeňom až po Lysú Poľanu. V Javorovej doline je podobná situácia a bližšie informácie budú horskí záchranári i lesníci priebežne aktualizovať. V tejto súvislosti žiadajú turistov, aby túto výstrahu rešpektovali a nevstupovali do dolín, nakoľko tam budú prebiehať sanačné práce.

Téryho chata uverejnila nasledujúce fotky s popisom:

“Priatelia, počasie je stále daždivé a Téryho chata je momentálne prístupná len zo Skalnatého plesa! Dávajte na seba pozor.
HZS: Horská záchranná služba a Štátne lesy TANAP-u upozorňujú všetkých návštevníkov Vysokých Tatier na uzatvorenie turistických chodníkov cez Bielovodskú a Javorovú dolinu z dôvodu ich podmytia a strhnutia mostov.
Nad Rainerovou chatou Studenovodský potok strhol most na Tatranskej magistrále v smere do Malej Studenej doliny a na Skalnaté pleso. Tatranská magistrála je preto nepriechodná medzi Hrebienkom a Zamkovského chatou. 
Prosíme turistov, aby zbytočne neriskovali a nepokúšali sa prebrodiť cez potoky a horské bystriny a radšej sa vrátili po rovnakej trase.”

Zveřejnil(a) Téryho chata dne Čtvrtek 19. červenec 2018

Zveřejnil(a) Téryho chata dne Čtvrtek 19. červenec 2018

Na severnom Slovensku môže vo štvrtok intenzívne pršať a lokálne sa môžu vyskytnúť aj povodne z trvalého dažďa.

Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.

V okresoch Námestovo, Tvrdošín a Poprad môže podľa SHMÚ úhrn zrážok dosiahnuť 100 až 120 mm.

“Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,” uvádzajú meteorológovia. Pre uvedené okresy vydali výstrahu 2. stupňa platnú do štvrtka 12.00 h.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Turisti, ktorí si brúsite zuby na Mont Blanc, pozor! Počet ľudí, ktorí denne vstúpia na najvyšší vrch Álp, bude obmedzený

Pre okresy Čadca, Martin Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Kežmarok a Stará Ľubovňa platí výstraha prvého stupňa s rovnakou platnosťou, pričom SHMÚ tu očakáva úhrn zrážok od 40 do 90 mm.

Hydrologické výstrahy 2. stupňa pred povodňou z trvalého dažďa sú vyhlásené pre okresy Tvrdošín a Liptovský Mikuláš. Výstrahy 1. stupňa pre okresy Námestovo, Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa, všetky s platnosťou do štvrtka 12.00 h.

Turistka Martina Kulková pridala včera na sociálnu sieť do skupiny Vysoké Tatry video Srudeného potoka. Pozrite sa, ako to tam momentálne vyzerá:

Zveřejnil(a) Martina Kulkova dne Středa 18. červenec 2018

Zdroj: https://www.teraz.sk/regiony/vysoke-tatry-turisticke-chodniky-cez/337804-clanok.html, https://www.facebook.com/teryhochata1/?hc_ref=ARTCAb30Aa09UtfIaueQOwX-qrYdVGgCk-5_3FhDmydyEWLohyH5q8SEUcd6HKsSCbY&fref=nf

Foto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=876732202536019&set=pcb.855108241362236&type=3&theater

,

Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.