Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiar v sklade paliva na Kryme je súčasťou príprav na ukrajinskú ofenzívu, tvrdí hovorkyňa armády

Podkopávanie ruskej logistiky je jedným z prvkov prípravy na aktívne akcie ukrajinských obranných síl.

30.4.2023 (SITA.sk) – Požiar v ruskom sklade paliva v meste Sevastopoľ na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym predstavuje prípravu na aktívne akcie ukrajinskej armády.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, v národnej televízii to povedala hovorkyňa ukrajinskej armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková.

Sklad zasiahli drony

Poznamenala, že podkopávanie ruskej logistiky je jedným z prvkov prípravy na aktívne akcie ukrajinských obranných síl. „Táto práca je prípravou na rozsiahlu ofenzívu v plnom rozsahu, ktorú každý očakáva,“ podotkla Humeňuková.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spomenutý požiar nastal v sobotu ráno. Moskvou dosadený gubernátor Sevastopoľa Michail Razvožajev na Telegrame uviedol, že sklad paliva zasiahli dve ukrajinské bezpilotné lietadlá.

Zničené nádrže s ropou

Tvrdil, že zničené boli štyri nádrže s ropou, aj keď hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov informoval o viac ako desiatich.

Sevastopoľ je predovšetkým v ostatných týždňoch vystavený pravidelným útokom bezpilotnými lietadlami. Po sobotňajšom požiari sa údajne mestom šíria fámy o zlyhaní ruskej protivzdušnej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Požiar v sklade paliva na Kryme je súčasťou príprav na ukrajinskú ofenzívu, tvrdí hovorkyňa armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií