Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Rakúsko od soboty zavádza kontroly na hraniciach

Situácia ohľadne koronavírusu je vážna aj v okolitých krajinách.

Česká vláda včera, po rekordnom prírastku nakazených, predĺžila lockdown o ďalšie dva týždne. ,,Na ďalšie sprísňovanie opatrení sa podľa najnovších správ chystá aj Rakúsko, pričom zmeny sa dotknú režimu na našich spoločných hraniciach,“ informuje štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Rakúsko z piatka na sobotu sprísňuje kontroly

Od polnoci z piatka na sobotu dôjde k sprísneniu režimu a posilneniu kontrol na hraniciach s Rakúskom. Tiež vláda vo Viedni sprísňuje aj režim na hraniciach s Českom. ,,Zavedenie pravidelných kontrol zabezpečia rakúski vojaci, policajti aj zdravotníci. Treba preto počítať so spomalením premávky a možným zdržaním,“ upozorňuje Klus.

Podľa neho by na budúci týždeň, zrejme od stredy, malo dôjsť aj k obmedzeniu počtu hraničných priechodov, teda zatvoreniu menších hraničných prechodov. ,,Zatiaľ však nebolo špecifikované, o ktoré má ísť, no hlavné hraničné prechody určite zostanú otvorené.  Údajne sa uvažuje aj o sprísnení režimu pre pendlerov. Hneď, ako budeme mať bližšie informácie, budeme vás o všetkom informovať,“ hovorí Klus.

Pravidlá pre cestovanie

Ďalšie pravidlá pre cestovanie by mali zostávať rovnaké: desaťdňová domáca karanténa pri príchode do Rakúska je naďalej povinná, no existujú z nej výnimky. Povinnú karanténu možno predčasne ukončiť najskôr 5. deň po vstupe na základe preukázania sa negatívnym COVID-19 testom (PCR-testom alebo aj antigénnym testom).

Zdroj mzv.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií