fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri Kanárskych ostrovoch sa prevrátil čln s migrantmi, hlásia nezvestných aj jednu mŕtvu osobu

Z člna, ktorý vyplával zo Západnej Sahary, je 24 ľudí nezvestných.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pri Kanárskych ostrovoch sa prevrátil čln s migrantmi, pričom jedna osoba zomrela a ďalších 24 je nezvestných. Španielska námorná záchranná služba informovala, že loď sa prevrátila niekedy medzi pondelkovým popoludním až utorkovým ránom.

Španielski záchranári zastavili tri člny smerujúce na ostrovy, pričom zachránili celkovo 116 ľudí, uviedla hovorkyňa námornej záchrannej služby. Dva člny lokalizovali v pondelok popoludní zhruba 65 kilometrov južne od súostrovia. Tretí čln našli prevrátený približne 225 kilometrov od Kanárskych ostrovov.

Námorné služby zachránili 36 ľudí, medzi nimi 10 žien a dve deti, a tiež z vody vytiahli telo ženy. Na potápajúcej sa lodi, ktorá zrejme vyplávala z Mysu Bojador v Západnej Sahare, bolo údajne 61 migrantov, uviedla hovorkyňa, podľa ktorej už pátranie zastavili.

V ostatných rokoch sa migranti v snahe dostať sa na európske územie vydávajú na cestu na Kanárske ostrovy, ktorá je jednou z najnebezpečnejších trás. Vlani na Kanárske ostrovy dorazilo 22 316 migrantov.

Tento rok od januára do polovice apríla prišlo na španielske súostrovie 6 359 migrantov, čo je podľa španielskeho ministerstva vnútra v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka nárast o 60 percent.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinské nebo naďalej kontroluje Kyjev, Rusi frustrovaní z neúspechu špeciálnej operácie používajú neriadené strely

Viac k témam: Námorná záchranná služba, Prevrátený čln, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri Kanárskych ostrovoch sa prevrátil čln s migrantmi, hlásia nezvestných aj jednu mŕtvu osobu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií