fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príde oteplenie! Teploty budú rásť až k +30 °C

Teploty na našom území začnú v nasledujúcich dňoch stúpať. Už počas víkendu by sa mohli dostať až k hranici +30 °C. Okrem toho, že bude teplo, tak bude aj pomerne sucho. Výraznejšie zrážky sa neočakávajú.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko čaká v nasledujúcich dňoch séria stabilného, slnečného a teplého počasia. Teploty budú každým dňom stúpať a postupne sa dostanú až k hranici +30 °C.

Počasie začne na našom území ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa bude presúvať cez naše územie ďalej smerom na východ.

Práve prítomnosť tejto tlakovej výše prinesie na naše územie sériu slnečných dní.

Okrem toho, že bude slnečno, tak bude aj veľmi teplo. Očakávajú sa teploty na úrovni dlhodobého teplotného nadpriemeru. Otepľovať sa začne predovšetkým cez víkend, keď sa stred tlakovej výše dostane za naše územie a do našej oblasti bude prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu.

Teploty tak budú na našom území každým dňom rásť až k hranici +30 °C. Túto hranicu by mohli teploty pokoriť po víkende, kedy by mali teploty zlomiť hranicu +30 °C a dostanú sa až k +32 °C.

Séria teplých a slnečných dní by sa na našom území mala udržať niekoľko dní. Ochladzovanie je na obzore až v druhej polovici septembra.

Prečítajte si tiež:
Teploty sa dnes prepadnú. Ochladí sa aj o takmer 15 °C
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií