fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príďte na Mini Módny Market a ulovte si už zajtra svoj unikátny kúsok od slovenských dizajnérok

Máte tip? napíšte nám mailom

Urobte si výlet do sveta, kde je všetko krásne, vyrobené ručne a s láskou. Už zajtra a v sobotu na vás čaká Mini Módny Market v Bratislave.

O čo ide?

Na trhu bude vystavovať a predávať 9 módnych slovenských značiek. Ponúknu oblečenie, kabelky, tašky, šperky, ale aj kozmetiku. Všetko to nájdete v príjemnom prostredí DOT Contemporary Art Gallery v Bratislave v Starom meste, ktorej súčasťou je aj DOT Espresso Bar, kde si návštevníčky môžu vychutnať výbornú kávu, alebo dať niečo dobré pod zub. Akcia sa bude niesť v kreatívnom duchu: „Máme pripravených 5 zaujímavých workshopov, takže žienky sa môžu naučiť aj niečo pekné a užitočné kreovať, oddýchnuť si pritom,“ prezradila mi Veronika Miháliková, známa aj ako Vivien.Mihalish. Veronika je dizajnérkou „ …pre každodenné víly a urban princezné, teda vytvára pohodlné modely pre originálne ženy milujúce feminínne strihy s dekoratívnymi prvkami, z prírodných materiálov,“ informuje instagramový profil marketu.

MMM

Ako to celé vzniklo?

„Myšlienka usporiadať malý módny trh vo mne vykvitla začiatkom tohto roka. V januári som mala pocit, že ešte dlho budeme čakať na nejakú jarnú predajnú akciu, a tak som sa do toho pustila. Oslovila som s nápadom Ivicu, ktorá je dizajnérkou značky RIVICA a som vďačná, že mi začala pomáhať, pretože bez nej by som to nezvládla,“ priznala Veronika, ktorá je za značkou Vivien.Mihalish.

Prečítajte si tiež:
Veselé ponožky sú naozaj v kurze: Ich kúpou teraz môžete pomôcť aj prírode!

Na Mini Módnom MArkete nenájdete žiadnu značku fast fashion. „Dohodli sme sa na zoskupení našich obľúbených značiek, pre ktoré je charakteristický princíp slow fashion, teda pomalej a lokálnej módy. Vhod nám padol aj dátum MDŽ, chceme teda zorganizovať aj akúsi elegantnú oslavu dňa žien. Okrem toho sa tento sviatok spája aj s módou, pretože práve v tento dátum v roku 1908 štrajkovalo 40 000 newyorkských žien – krajčírok za lepšie pracovné podmienky,“ povedala mi tiež Veronika.

MMM

Módne značky na MMM

RIVICA: „Dizajnérkou značky je Ivica, ktorá odišla z korporátneho sveta, aby si splnila svoj sen módnej dizajnérky. Vďaka jej tvorbe sa môžete „vysukniť“ do sukní z kvalitných materiálov, na akúkoľvek príležitosť. Snaží sa ženy inšpirovať k tomu, aby nezabúdali, že sú ženami v akejkoľvek pracovnej pozícii, a práve sukňa je kúskom, ktorý sa dá kombinovať v práci, ako aj vo voľnom čase a zvýrazní ženskosť,“ viac info o tejto dizajnérke nájdete na Instagrame Mini Módny Market. príležitosti.

Tešiť sa môžete aj na značku slow fashion značku Pjbijou. Na instagramovom účte MMM som o tejto značke našla, že za ňou Judit, tvoriaca pre ženy, ktoré túžia byť štýlové každý deň, nielen pri slávnostných príležitostiach. „Jej cieľom je, aby ženy našli šperk, vyjadrujúci ich individualitu, aby našli samé seba sformulované v náušniciach, náhrdelníkoch, prsteňoch či náramkoch, aby našli kúsok univerza, silno prepojeného s ich osobnosťou.“

MMM

Ďalšie značky, na ktoré sa môžete tešiť:

DONEE the Label
Dostrim
Marima
pletka
Saipo – prírodné mydlá a kúpeľová kozmetika
Severanka

Prečítajte si tiež:
V Horskej záchrannej službe pracoval Roman dvadsať rokov, po páde lavíny v Bielovodskej doline však jeho život vyhasol
MMM

A ak máte záujem o kreatívne workshopy, zapíšte si do diára tieto časy:

Piatok 16:00 – Zazipsujte sa do brošne s Vivien Mihalish
Piatok 17:30 – Rozmaznajte sa s pleťovou maskou od Saipo
Sobota 13:00 – Doplnok ako vyšitý s La Florita
Sobota 14:30 – Náramok na vlastnej koži z kože s MARIMA
Sobota 16:00 – Zapleťte sa s Pletkou

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií