fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Harry a Meghan Markle podpísali zmluvu s Netflixom za 150 miliónov dolárov, úradníci ich už preverujú

Kráľovskí úradníci skúmajú zmluvu s Netflixom, ktorú podpísal princ Harry a Meghan Markle, po tom, čo sa dohodli na schválení akýchkoľvek nových komerčných aktivít, po ukončení verejného života ako kráľovská rodina.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdroj z paláca tvrdil, že napriek zrušeniu úradných povinností budú akékoľvek plány zamerané na zisk „predmetom diskusie“. Existujú otázky, ako to bude vyzerať pre daňových poplatníkov, keď Sussexovci stále nevyplatili 2,4 milióna libier vynaložených na rekonštrukciu chaty Frogmore Cottage vo Windsore.

Harry a Meghan založili produkčnú spoločnosť

Harry a Meghan v stredu povedali, že založili produkčnú spoločnosť na výrobu dokumentárnych a hraných filmov, scenárov a detských programov.

Sľúbili, že vytvoria „pôsobivý obsah“, a dohodli sa s výkonným riaditeľom Netflixu Tedom Sarandosaom na bezprecedentnom dosahu firmy.

Očakáva sa od nich, že zverejnia obsahy týkajúce sa  duševného zdravia, animovaného seriálu o ženách, prírodopisné dokumenty a relácie o verejnoprospešných prácach.

Zdroj pre Mirror povedal : „Harry a Meghan odchádzali ako pracujúci ľudia a členovia rodiny úprimne dúfajú, že v práci našli šťastie, ktoré v ich životoch zrejme chýbalo. Je však samozrejmé, že akékoľvek obchody, ktoré uzavrú, bude kráľovská rodina podrobne skúmať. Podľa podmienok , ktoré si pred odchodom dohodli. Aby sa vzdali svojich kráľovských povinností, súhlasili s tým, že akékoľvek obchodné dohody budú predmetom diskusie.“

 

Projekty kráľovská rodina podrobne skúma

Harry a Meghan dostali v januári zelenú na sprostredkovanie obchodných dohôd – ale projekty zarábajúce peniaze, kráľovná po roku preskúma.

Rodina sa dohodla s párom, že sa vzdajú kráľovského titulu a vyplatí sa im hotovosť výške 2,4 milióna GBP a už nebudú dostávať žiadne peniaze.

Výmenou za to, im bolo umožnené ponechať kráľovské povinnosti a dostali licenciu na rozšírenie svojej značky Sussex Royal.

Ich dohoda s Netflixom je porovnávaná s dohodou rodiny Obama vo výške 65 miliónov dolárov, vďaka ktorej, získala produkčná spoločnosť Oscara za svoj film American Factory.

Manželia, ktorí si nedávno kúpili na hypotéku sídlo v Santa Barbare za 14 miliónov dolárov, žijú po marcových kráľovských povinnostiach v Hollywoode.

Odborník na vzťahy s verejnosťou Mark Borowski však uviedol, že dvojica na svoj úspech musela vyvinúť obrovský tlak.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií