fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Otrasný prípad zo stredného Slovenska! Pracovník útulku našiel v rieke zastreleného psíka s odrezanými ušami

Máte tip? napíšte nám mailom

Nevinná fenka prišla o život mimoriadne krutým a beštiálnym spôsobom.

O nechutnom prípade, ktorý sa odohral pred pár dňami informoval medzi Žiarom nad Hronom a Lovčou, informovala stránka miestneho útulku na svojom facebookovom profile OZ Strážni Anjeli.

Správca útulku vzal vyvenčiť trojicu psíkov k rieke Hron. Počas prechádzky  sa štvornohí chlpáči začali chovať nezvyčajne a chvosty mali stiahnuté až k bruchu a ňufákmi vetrili smerom k rieke. O pár metrov ďalej natrafili na obrovskú kaluž krvi, ktorá bola ešte čerstvá, pretože nebola zrazená. Pracovník útulku sa teda rozhliadol po okolí, no nič neobjavil a tak sa teda venoval trojici psov, ktorých venčil.

O pár dní neskôr, sa psíky šli počas prechádzky i okúpať a jeden z nich počas plávania čosi zavetril a tak sa začal plávať tým smerom. Správca útulku sa teda rozhodol pozrieť, čo pes našiel. Pár metrov od brehu si medzi konármi všimol čosi veľké a chlpaté a tak si zo začiatku myslel, že sa jedná o mŕtveho diviaka. Keď sa však prizrel bližšie, zistil, že ide o zúbožené telíčko psa.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Vodič ignoroval kontrolky i netypické zvuky motora! Auto začalo horieť priamo na ceste

Fenka, pravdepodobne ovčieho vlčiaka, mala kompletne odrezané obe uši a aby toho nebolo málo, tak aj dierku po guľke v hlave. Pracovník útulku teda okamžite kontaktoval políciu, ktorá prišla na miesto činu aj s vyšetrovateľkou z kriminálky a veterinárkou. Bola nariadená pitva a taktiež odborníci porovnajú vzorky z kaluže krvi s krvou nebohého zvieraťa.

Podľa veterinárky mohlo ísť o čistokrvnú fenku, ktorá mala v uchu tetovanie a páchateľ sa chcel zbaviť dôkazov tým, že jej obe uši pri plnom vedomí odrezal. To musela byť pre bezbranné stvorenie obrovská bolesť. Fenka nebola čipovaná a teda k jej majiteľovi sa polícia zrejme nedopátra. K páchateľovi tohto ohavného činu ale môžu prísť pomocou balistiky, ak bolo zviera zavraždené legálne držanou zbraňou. Výsledky pitvy zabitej fenky by mali byť známe do dvoch týždňov. Ak sa nájde páchateľ, trest ho určite neminie.

OZ Strážni Anjeli zároveň vo svojom facebookovom príspevku vyzývajú, aby boli ľudia z okolia Žiaru nad Hronom a Lovče na pozore a ak majú akékoľvek informácie o zmiznutí spomínaného zavraždeného zvieraťa alebo by poznali páchateľa, aby kontaktovali útulok.

Prečítajte si tiež:
Fotografie, ktoré vystihujú krásu človeka a zvieraťa!
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli
Zdroj: Facebook/OZ Strážni anjeli

 

 

 

 

Zdroj: https://www.facebook.com/ozstraznianjeli/posts/1784836138232881

Foto: https://www.facebook.com/ozstraznianjeli/posts/1784836138232881

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií