fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prostitútky chcú ísť späť do práce. Sľubujú sex s rúškom a klientom nepodajú ruku

Do zložitej finančnej situácie sa kvôli obmedzeniam koronavírusu dostala značná časť nemeckých prostitútok.

Máte tip? napíšte nám mailom

Snažia sa o čo najrýchlejší návrat do práce. Aby im to bolo umožnené, predložili hygienický plán, ktorý počíta napríklad so sexom maximálne vo dvoch a vždy s  nasadenou ochranou úst a nosa. V rozhovore pre ČTK to povedala Susanne Bleier Wilpová z nemeckého Zväzu pre erotické a sexuálne služby.

,,Situácia je katastrofálna. To platí pre celúý biznis,” tvrdí Bleier Wilpová, podľa ktorej sa v Nemecku prostitúciou živí až 200 000 žien a mužov.

Len približne 33 000 z nich je pritom oficiálne registrovaných, a má teda v čase pandémie nárok na podporu zo strany štátu. Všetci ostatní, ak nemajú podporu vďaka druhému zamestnaniu, si musia poradiť sami.

,,Pre tých to vyzerá veľmi čierno, pretože je medzi nimi už tak veľa marginalizovaných sexuálnych pracovníkov, ktorí aj pred koronavírusom žili z ruky do úst. Terajšej situácii tak čelia bez úspor a, samozrejme, bez zákazníkov,” podotýka s tým, že prostitúcia je teraz v celej krajine v rámci karanténnych opatrení zakázaná.

Situáciu mnohých z týchto sexuálnych pracovníkov komplikuje nedostatočné vzdelanie a malá znalosť nemčiny, kvôli čomu len ťažko nájdu inú prácu.

Prečítajte si tiež:
Normálni muži ešte nevymreli! Presvedčí ťa o tom dojemný odkaz Slováka

Zväz založil pre prostitútky fond

Zväz pre erotické a sexuálne služby preto už začiatkom marca založil fond na podporu krízou najpostihnutejších prostitútok a prostitútov. Zatiaľ vybral okolo 25 000 eur (684 000 Sk) a podporil vyše 200 ľudí.

Dlhodobé riešenie to ale podľa Bleier Wilpovej, ktorá sama ako prostitútka pracovala desať rokov, než si našla prácu v oblasti IT, byť nemôže, a je preto nutné, aby sa sexuálne služby mohli znovu začať poskytovať.

,,Chceme, aby aspoň niektorí mohli znovu začať pracovať,” poznamenála s tým, že už sa v Nemecku mohli otvoriť aj iné organizácie, ktoré vyžadujú fyzickú blízkosť, či už to sú kaderníctva alebo časť masérskych salónov.

Chorí zákazníci nebudú mať nárok na žiadne služby

Je samozrejmé, že pritom musí byť zabezpečené zdravie a bezpečnosť sexuálnych pracovníkov i zákazníkov. Deväťstranový hygienický koncept Zväzu pre erotické a sexuálne služby preto počíta napríklad s tým, že sa prostitútky a klienti nebudú zdraviť podaním ruky ani iným spôsobom, ktorý vyžaduje fyzický kontakt, alebo s tým, že zákazníci, ktorí majú zápal dýchacích ciest či teplotu, nebudú mať nárok na žiadne služby.

Prečítajte si tiež:
Ľudia prehovorili o tom, ako im tetovanie pomohlo v boji s depresiou. Skutočné príbehy ti spôsobia zimomriavky

Ochranné pomôcky

,,Dôsledne treba dodržiavať nosenie ochrany úst a nosa,” stojí tiež v pláne, ktorý z tohto dôvodu zakazuje orálny sex. Aj počas iných praktík má byť vždy medzi hlavami oboch zúčastnených odstup minimálne jedného lakťa. Veľmi kontroverzná môže byť časť konceptu, ktorá počíta s tým, že každý klient na štyri týždne zanechá sexuálnemu pracovníkovi svoje kontaktné údaje. Tie budú použité, ak sa u prostitútky či prostitúta časom preukáže nákaza.

Wilpová verí, že tieto návrhy poslúžia ako základ pre rokovania s politikmi o tom, kedy a za akých podmienok znovu môžu prostitúciu umožniť. Žiadne ilúzie si však nerobí. ,,Náš biznis nie je jedným z tých, ktorý je krízou spôsobenou koronavírusom postihnutý najviac, ale zároveň bude pravdepodobne tým, ktorý bude musieť čakať najdlhšie, než sa ho dotkne uvoľnenie opatrení,” myslí si.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií