fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putin si uvedomil, že si odstúpením z dohody o obilí strelil do nohy, tvrdí britský minister zahraničia Cleverly

James Cleverly vyzval na ďalšiu implementáciu čiernomorskej dohody aj po novembri „bez ďalších prekážok zo strany Ruska“.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin si uvedomil, že „si strelil do nohy“, a preto sa rozhodol vrátiť k dohode o exporte ukrajinského obilia a ďalších komodít z ukrajinských prístavov.

Ako uvádza web eurointegration.com.ua, na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to v stredu napísal britský minister zahraničných vecí James Cleverly.

Putin používa jedlo ako zbraň

„Putin musí prestať používať jedlo ako zbraň. Uvedomil si, že si strelil do nohy, keď zabránil lodiam vstúpiť do ukrajinských prístavov, aby naložili obilie a nakŕmili svet,“ uviedol Cleverly.

Ten taktiež vyzval na ďalšiu implementáciu spomenutej čiernomorskej dohody aj po novembri „bez ďalších prekážok zo strany Ruska“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské ministerstvo obrany v sobotu oznámilo, že Moskva chce zrušiť implementáciu dohody o vývoze ukrajinského obilia, ktorú sprostredkovala Organizácia Spojených národov.

Ruský rezort obrany za dôvod zrušenia realizácie dohody označil údajný ukrajinský útok dronmi proti lodiam ruskej Čiernomorskej flotily zakotveným na Kryme.

Dohoda zostáva v platnosti

OSN neskôr uviedla, že dohoda stále zostáva v platnosti a inšpektori organizácie budú lode naďalej kontrolovať.

Prečítajte si tiež:
Rusko vedie podľa Zelenského „vyhladzovaciu vojnu“ a dokazujú to ciele, na ktoré útočí (video)

Ako napísal Európsky parlament vo vyhlásení, „dohoda o obilí“ by mohla fungovať aj bez účasti ruskej strany, ak to bude vôľa tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Na ďalší deň začal Putin naznačovať, že Rusko je pripravené vrátiť sa k dohode, a v stredu turecká a ruská strana oznámili obnovenie účasti Moskvy na tejto iniciatíve.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin si uvedomil, že si odstúpením z dohody o obilí strelil do nohy, tvrdí britský minister zahraničia Cleverly © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií