fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Putinove dcéry taktiež skončili na sankčnom zozname. Čo všetko im EÚ zakáže?

Sankcie EÚ voči dcéram Vladimira Putina nasledujú po tom, ako rovnaký krok pred dvomi dňami urobili USA.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) v rámci nového balíka opatrení namierených voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu uvalila sankcie na dve dospelé dcéry ruského prezidenta Vladimira Putina.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Mária Voroncová a Katerina Tichonová sa tak dostali na zoznam jednotlivcov, ktorých aktíva v únii budú zmrazené a budú mať zakázané cestovať na územie bloku.

Rovnaký krok spravili aj USA

Agentúru The Associated Press o tom informovali dvaja predstavitelia EÚ z rôznych členských krajín, ktorí hovorili pod podmienkou zachovania anonymity, pretože aktualizovaný zoznam sankcií ešte nezverejnili.

Sankcie EÚ voči dcéram Vladimira Putina nasledujú po tom, ako rovnaký krok pred dvomi dňami urobili USA.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Piaty balík sankcií proti Rusku

Po tom, ako sa objavili dôkazy o mučení a zabíjaní vo vojnovej oblasti pri Kyjive, sa Európska únia rozhodla uvaliť piaty balík opatrení proti Rusku v odvete na jeho agresiu.

Okrem sankcií voči jednotlivcom 27-členný blok schválil aj embargo na dovoz ruského uhlia. Pôjde o prvé sankcie zo strany EÚ proti ruskému lukratívnemu energetickému odvetviu. Únia už pritom začala pracovať aj na dodatočných sankciách vrátane tých, ktoré by sa mali týkať dovozu ropy.

Prečítajte si tiež:
Taliansky premiér označil odpor Ukrajiny za hrdinský, rozhovor s Putinom označil za mrhanie časom

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Uhlie, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Putinove dcéry taktiež skončili na sankčnom zozname. Čo všetko im EÚ zakáže? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií