fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansky premiér označil odpor Ukrajiny za hrdinský, rozhovor s Putinom označil za mrhanie časom

Draghi poznamenal, že Taliansko zostáva s ukrajinským ľudom a opätovne otvára ambasádu v Kyjive.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.4.2022 (Webnoviny.sk) – Taliansky premiér Mario Draghi označil odpor Ukrajiny proti ruskej invázii za „hrdinský”. Podľa jeho slov tento odpor zbavil Ruska rýchleho víťazstva, ktoré predpokladalo.

Môžeme očakávať vojnu odporu, dlhotrvajúce násilie a ničenie, ktoré bude pokračovať. Neexistujú náznaky, že ukrajinské obyvateľstvo dokáže akceptovať ruskú okupáciu,” povedal premiér pre nedeľňajšie vydanie denníka Corriere della Sera.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Draghi poznamenal, že Taliansko zostáva s ukrajinským ľudom a opätovne otvára ambasádu v Kyjeve. Veľvyslanec sa do ukrajinského hlavného mesta vrátil v piatok a veľvyslanectvo by malo byť úplne funkčné od pondelka. Taliansky premiér, ktorý s Putinom hovoril pred vypuknutím vojny a potom opäť v závere marca, uviedol, že dospel k presvedčeniu, že rozprávanie sa s ruským lídrom je „len mrhanie časom”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansky premiér označil odpor Ukrajiny za hrdinský, rozhovor s Putinom označil za mrhanie časom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií