Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Revolučné bio urny: Z popola blízkeho nový život formou stromu!

Aj z popola môže vzniknúť nový život…

Smútok zo straty milovaného človeka vníma každý inak. Niekto sa snaží zahnať smútok splnením snov zosnulého, ktoré za svoj život nestihol, niekto presedí celé hodiny na cintoríne s pocitom, že je mu na blízku, a niekto si nechá svojho príbuzného spopolniť a urnu s popolom má doma či na záhrade.

Práve pre ľudí, ktorí chcú byť spopolnení, alebo  nevedia zahnať smútok za svojim blízkym, ktorého popol majú v urne, sú tu bio urny. Jej tvorcovia vytvorili urnu, ktorá premení popol človeka na nový život. Jednoducho dáte popol do bio urny, v ktorej je kapsula obsahujúca pôdu,semienka, a minerály. Navyše, urna je 100% rozložiteľná.

Namiesto toho, aby ste mali svojho blízkeho pochovaného na ďalekom cintoríne v chladnej zemi či v kovovej urne, ho môžete mať  vždy vo svojej záhrade v podobe nového života – stromu.

bio

Ako tento nápad vznikol?

“ Raz  popoludní brat so starou mamou sadili zeleninu. Boli v sade, keď stará mama našla na zemi telo mŕtveho vtáka. Inštinktívne, bez nejakého prílišného rozmýšľania, ho vzala, v pôde vykopala malú jamku a vložila ho do nej, spoločne s niekoľkými semienkami, ktoré mala v ruke. Tento moment, ma inšpiroval k bio urnám. Je to produkt, ktorý umožňuje využiť pozostatky a previesť ich do novej forme života.“  Hovorí Roger Moliné, riaditeľ spoločnosti Bios Urn.

Bio

 

Zdroj : urnabios.com  youtube.com  doba.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií