Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

OTESTOVALI SME elektrickú kolobežku od Seatu: Oplatí sa do nej investovať?

Elektromobilita je dnes trendy. Svoje o tom vie aj SEAT, ktorý prišiel s vlastnou elektrickou kolobežkou. Bližšie sme sa na ňu pozreli v našom teste.

Elektrické kolobežky zažívajú hlavne vo väčších mestách veľký boom. Ponúkajú totiž voľnosť pohybu v rýchlom čase za takmer nulové náklady. Trend sa snažia zachytiť aj mnohé automobilky. Medzi také patrí aj španielsky SEAT, ktorý na trh prišiel s kolobežkou SEAT KickScooter.

Dizajn kolobežky od SEATU je veľmi podarený. Nie je totiž zbytočne detský a na pohľad kolobežka pôsobí vydarene a vyspelo. Oživuje ju do oranžova sfarbená tyč, ktorá slúži na ovládanie smeru. Oceniť treba aj veľkú plochu, kde máte počas jazdy obe nohy. Oproti konkurencii má SEAT KickScooter výhodu bezdušových kolies, čo znamená, že vám nehrozí defekt. Pri nerovnostiach oceníte, že kolobežka je odpružená vpredu aj vzadu.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie kolobežky je veľmi intuitívne. Modrým a červeným ovládačom regulujete rýchlosť, princíp je podobný napríklad štvorkolkám. Štandardom je tiež displej, na ktorom sa vám okrem rýchlosti zobrazuje stav batérie a zvolený jazdný režim. Tých má SEAT KickScooter tri: športový, normálny a eko (s obmedzenou rýchlosťou).

Pri športovom režime má kolobežka najväčší výkon, ale najkratší dojazd. Je označený červeným symbolom „S“. Normálny režim, zobrazený ako biely symbol „S“, vám ponúka stredný výkon a dosahuje stredný dojazd. Režim Eco je špecifický nízkym výkonom, ale väčším dojazdom, vďaka čomu je najvhodnejší pre začiatočníkov. Režim Eco  je aktívny, ak nie je zobrazený symbol „S“. Režim zmeníte za pomoci dvojkliku jediného tlačidla na celej kolobežke.

Kolobežka tiež disponuje plnohodnotným osvetlením. Vpredu aj vzadu využívajú svetlá LED techniku. Svieti dokonca aj brzdové svetlo. V aplikácii, ktorú si s kolobežkou prepojíte pomocou bluetooth, si môžete meniť aj spodné osvetlenie, ktoré v noci vytvára naozaj zaujímavý efekt.

SEAT KickScooter

Maximálna rýchlosť kolobežky je 25 km/h a jej váha je 12,5 kg. Je určená pre osoby do 100 kg a z nuly ju nabijete za 3,5 hodiny. SEAT KickScooter má dostatočnú dynamiku a baviť váš bude najmä športový režim. V tom však sľubovaných 25 km dojazdu isto nespravíte. Pri plnom využívani dynamiky a váhe okolo 80 kg treba rátať približne s 10 až s 12 km. V režime Eco sa nám podarilo prejsť na jedno nabitie 22 km. V normálnom režime SEAT KickScooter nemá problém so 16 až 18 km, závisí od profilu trate.

Kolobežku SEAT KickScooter si môžete kúpiť u predajcov značky SEAT za 599€.

SEAT KickScooter

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií