fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slobodné médiá sú nevyhnutné pre fungovanie právneho štátu, vyhlásil Klus

Slovensko sa zasadzuje za to, aby sa o ochrane slobody novinárov a médií hovorilo viac aj na európskej úrovni.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Slobodné médiá sú nevyhnutné pre fungovanie právneho štátu, Slovensko sa preto zasadzuje za to, aby sa o ochrane slobody novinárov a médií hovorilo viac aj na európskej úrovni.

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) to povedal počas rokovania Rady pre všeobecné záležitosti, ktorá sa v utorok 12. apríla konala v Luxemburgu za účasti ministrov zahraničných vecí a štátnych tajomníkov rezortov diplomacií Európskej únie (EÚ). V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Rada sa venovala aj dianiu na Ukrajine a s tým súvisiacim výzvam, ktorým čelí EÚ. Ministri a štátni tajomníci prediskutovali aj viaceré aspekty právneho štátu. „Považujem za dôležité, že sa diskusie o stave právneho štátu v EÚ konajú pravidelne. Dávajú dobrý obraz o tom, ako oblasti súdnictva, boja proti korupcii či nezávislosti médií fungujú v jednotlivých štátoch Únie. Tento dialóg zohráva dôležitú preventívnu úlohu a dáva nám príležitosť podeliť sa o skúsenosti,” skonštatoval Klus.

Rada pre všeobecné záležitosti sa venovala aj zhodnoteniu pokroku v rámci Konferencie o budúcnosti Európy, ktorá po roku občianskych konzultácií na európskej aj národnej úrovni vyvrcholí 9. mája 2022, symbolicky na Deň Európy.

Prečítajte si tiež:
Opatrenia vlády proti zdražovaniu nepokrývajú všetky zraniteľné skupiny, myslí si prezidentka Čaputová

Viac k témam: Médiá, Sloboda médií
Zdroj: Webnoviny.sk – Slobodné médiá sú nevyhnutné pre fungovanie právneho štátu, vyhlásil Klus © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií