fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenskí vojaci sa vrátili domov zo zahraničných misií, okrem rodín ich privítal aj minister Naď

Príslušníci OS SR sa vrátili z pôsobenia v rámci medzinárodného krízového manažmentu na Cypre, v Lotyšsku, Bosne a Hercegovine, Mali a Stredoafrickej republike, Iraku a ďalších krajinách Blízkeho východu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – V priestoroch 21. mechanizovaného práporu v Trebišove sa v piatok zhromaždilo 215 príslušníkov Ozbrojených síl SR (OS SR), ktorí sa vrátili z pôsobenia v rámci medzinárodného krízového manažmentu na Cypre, v Lotyšsku, Bosne a Hercegovine, Mali a Stredoafrickej republike, Iraku a ďalších krajinách Blízkeho východu či námornej misie.

Budovanie bezpečnejšieho sveta

Okrem rodín ich osobne privítali aj minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) a náčelník Generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Pôsobenie našich vojakov v zahraničí je zosobnením spoľahlivého a konštruktívneho Slovenska, ako oceňovaného partnera na pôde medzinárodných organizácií. Zároveň sa týmto spôsobom podieľame na budovaní bezpečnejšieho sveta, čo v kontexte vojenskej agresie za našimi hranicami nebolo nikdy dôležitejšie, ako dnes,“ zdôraznil Naď spolu s poďakovaním vojakom za ich príkladnú reprezentáciu nielen seba, ale tiež OS SR a Slovenska v zahraničí.

Zvýšenie obrany spojencov

Náčelník Generálneho štábu OS SR Zmeko ocenil úspešné plnenie rôznorodých úloh v rozličných, často neľahkých podmienkach.

„Úlohy sa líšili od posilnenia obrany spojencov a odstrašenia potenciálneho agresora, stabilizácie a ochrany krehkého mieru až po štábne a inštruktorské pozície prispievajúce k rozvoju regiónu, v ktorom boli nasadení,“ priblížil.

Prečítajte si tiež:
V predposledný septembrový deň má pokračovať súd v kauze prípravy vraždy Sylvie Volzovej

Vojaci sa vrátili v rôznych termínoch uplynulých mesiacov v rámci rotácií z misie UNFICYP na Cypre, operácie EUFOR-ALTHEA v Bosne a Hercegovine, nemeckej fregaty v rámci stálej námornej skupiny NATO SNMG1, mierovej pozorovateľskej misie UNTSO na Blízkom východe, námornej operácie EUNAVFOR MED IRINI, posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Lotyšsku, NATO misie v Iraku a tiež vojenských výcvikových misií EÚ, v Malijskej republike a v Stredoafrickej republike.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Slovenskí vojaci, Zahraničná misia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí vojaci sa vrátili domov zo zahraničných misií, okrem rodín ich privítal aj minister Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií