fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko dnes zasiahnu vlny silných búrok

V priebehu dnešného dňa bude v našej oblasti prevládať nepriaznivé počasie. Počasie bude pod kontrolou oblastí nižšieho tlaku vzduchu a súčasne začne cez naše územie postupovať studený front, ktorý prinesie ďalšiu vlnu búrok.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko dnes čaká vlna veľmi intenzívnych búrok, ktorá môže na našom území spôsobovať problémy. Dnes nás zasiahnu až dve veľmi výrazné vlny búrok.

Počasie na Slovensku je pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku. Táto oblasť nižšieho tlaku prináša do našej oblasti vlhkosť, vďaka ktorej sa labilizuje vzduch. K labilizácii vzduchu bude v našej oblasti dochádzať aj počas dnešného dňa.

Prvé búrky tak na našom území začnú vznikať už krátko predpoludním. Jednotlivé búrkové bunky sa budú presúvať od juhozápadu smerom k severovýchodu a hlavným nebezpečným sprievodným javom bude predovšetkým prívalový dážď, ktorý môže na našom území spôsobovať problémy.

Ďalšia vlna intenzívnych búrok nás čaká v priebehu večerných hodín. To už cez naše územie začne postupovať studený front, na ktorom sa budú búrky veľmi dobre organizovať.

Na studenom fronte sa vytvorí línia pomerne silných búrok, ktorá nad naše územie postúpi od juhozápadu a postupovať bude cez západné Slovensko smerom nad stredné Slovensko.

Zatiaľ čo popoludňajšie búrky budú sprevádzané predovšetkým prívalovým lejakom, tak večerné frontálne búrky prinesú aj krúpy a predovšetkým silný nárazový vietor.

Prečítajte si tiež:
Búrky v Európe: Padali krúpy s priemerom 10 cm
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií