fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľný príbeh smutného chlapca: Stačila chvíľka a jeho život sa zmenil na peklo, pričom sa to vôbec nemuselo stať

Máte tip? napíšte nám mailom

Na svete sa deje množstvo smutných príbehov, ktorým by sa ale dalo zabrániť…

Bol úplne obyčajný deň, keď šla jedna žena do obchodu, pretože chcela kúpiť svojej malej neteri bábiku k narodeninám. Ako si tak prezerala bábiky od výmyslu sveta, všimla si, že pri rovnakom regáli stojí aj malý chlapček, ktorý si taktiež prezeral tieto hračky.

Žena od tohto chlapčeka nemohla odtrhnúť zrak a pomaly sa k nemu približovala. Sama nevedela, čo ju na ňom tak priťahovalo, pretože navonok sa od svojich rovestníkov nijako nelíšil. Vyžaroval však z neho nesmierny smútok. Chlapec si všimol, že žena stojí už blízko, no predstieral, že ju nevidí a so záujmom si prezerá bábiky. Žena si všimla, že má okolo ruky uviazanú ružovú šnúrku a rozmýšľala, prečo si tak asi chlapček prezerá práve bábiky.

Nakoniec to nevydržala a spýtala, či mu nemá podať niektorú bábiku z hornej poličky. Chcela sa mu totiž prihovoriť a zistiť o ňom viac. Zdalo sa jej totiž, že je duchom niekde inde, niekde veľmi ďaleko. V momente, keď sa chlapec na ňu pozrel, zbadala neskutočný smutný pohľad. Smútok v očiach malého chlapca nebol bežný, ako keď si dieťa nemôže kúpiť hračku, bol to smútok človeka, ktorého zasiahla veľká bolesť.

sad-child-portrait

“Chcel by som tú bábiku pre sestričku, no nemám dosť peňazí,” povedal chlapec. Žena nevedela, ako reagovať a tak mu povedala, že Ježiško na jeho sestru určite nezabudne a dievčatko tak dostane bábiku pod stromček.  “Ale Ježiško jej ju nebude môcť priniesť… “ namietal a jeho oči boli ešte smutnejšie. Bála sa mu dať ďalšiu otázku, no premohla ju zvedavosť a spýtala sa: “Kde je teda tvoja sestra?”

“Je v nebi a chcem, aby tam odo mňa dostala pekný darček. Onedlho za ňou pôjde mamka a tak som myslel, žeby jej ho tam mohla vziať…” Žena ostala zaskočená a nevedela, ako reagovať. Napadlo jej, či nejde o nechutne morbídny vtip, no stačilo sa pozrieť do chlapcových oči a vedela, že je to pravda. Vtedy sa rozhodla, že vezme dve bábiky, pretože si to mohla dovoliť a chcela aspoň troška chlapcovi pomôcť. Keď mu to povedala a dala mu peniaze, v jeho očiach sa objavili iskričky šťastia. “Ďakujem. A mohol by som kúpiť aj kvety pre mamičku? Biele ruže sú jej obľúbene,” vysvetľoval a potom sa rozbehol k pokladni.

Prečítajte si tiež:
Kanada legalizuje rekreačné užívanie marihuany

Žena ostala stáť a premýšľala, či spravila dobre. Rozmýšľala, či si to chlapec predsa len nevymyslel, aby od nej vytiahol peniaze. Premýšľala o tom aj pri platení. Cestou z obchodu však prechádzala okolo novinového stánku a tam jej do oči udrel jeden titulok, z ktorého tuhla krv v žilách. Miestne noviny v článku informovali o tragickej dopravnej nehode, pri ktorej opitý vodič nabúral do auta, v ktorom sedela mladá mamička so svojou 4-ročnou dcérkou. Dievčatko zomrelo pri prevoze do nemocnice a matka v kritickom stave bojuje o život. Žene ihneď prebleslo mysľou, žeby mohlo ísť o matku a sestru chlapca, ktorého stretla.

Následujúce dva dni si čítala všetky aktuálne články a nekrológy. V jednom z nich sa dozvedela, že mamička svoj boj o život prehrala. V novinách si tiež prečítala aj informáciu o mieste a čase pohrebu. Rozhodla sa kúpiť kyticu bielych ruží a ísť na poslednú rozlúčku.

Keď dorazila, okamžite si všimla chlapčeka, ktorý jej bol dobre známy. Stál vedľa svojho otca v rukách držal kúpenú bábiku a biele ruže. Keď to žena videla, neudržala slzy a nezmohla sa na slovo. Položila na hrob ženy kyticu a naposledy sa pozrela do smutných očí malého chlapca, ktorý vinou opitého vodiča stratil milovanú mamičku a sestru a táto veľká bolesť ho pripravila o bezstarostné detstvo.

Prečítajte si tiež:
Spomínaš si na legendárny film Stroskotanec? Existuje muž, ktorý si takýto život zvolil sám! Ako dlho takto žije a čo ho k tomu priviedlo?!

casket-over-plot-29611280792378nxcw

Tento príbeh by tak mal byť výstrahou pre všetkých, ktorí by zvažovali, že si za volant sadnú pod vplyvom alkoholu. Pamätaj si, že alkohol za volantom môže zruinovať rodinu a detstvo…

 

 

Zdroj: Electropiknik

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií