fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Snehová kalamita na východe. Viaceré cesty sú uzatvorené

Na východnom Slovensku sa dnes ráno zobudili do poriadne zasneženého rána. Ten spôsobuje množstvo problémov na cestách. Mnohé úseky sú prejazdné len veľmi ťažko, niektoré z nich už prejazdné nie sú.

Máte tip? napíšte nám mailom

Jadranka je tu a už naplno ovplyvňuje počasie v oblasti východného Slovenska. Zatiaľ čo západ sa budí do celkom bežného rána, na východe na mnohých miestach výdatne sneží.

Z dostupných informácií vyplýva, že najviac snehu spadlo v Poprade a okolí. O siedmej ráno tam namerali 27 cm čerstvého snehu. Tak veľká snehová nádielka sa tam vyskytla kvôli náveternému efektu.

Paradoxne sa však na sneh sťažujú východne od Popradu. Zvlášť v okolí Prešova, Košíc, Vranova nad Topľou, Michaloviec, Humenného a Sniny. Poďme však postupne.

Neupravené cesty hlásia vodiči na úsekoch medzi Hranovnicou a Popradom, na Pustom Poli – tu je dokonca úsek pre nákladnú dopravu len ťažko prejazdný. Taktiež na starej ceste medzi Chminianskou Novou Vsou a Prešovom. Problémy hlásite aj na cestách v okolí Košíc.

Vodiči by si mali dať pozor aj na úseku medzi Vranovom nad Topľou a Sačurovom, kde treba rátať aj so zdržaním a za Trhovišťom v smere do Michaloviec, kde sa navyše sťažujú aj na rozsiahle kolóny.

Nielen sneh však spôsobuje problémy. Na viacerých úsekoch hlásite popadané stromy a množstvo nehôd taktiež upcháva cesty. Polícia preto uzavrela nasledujúce cesty.

Prečítajte si tiež:
Hrozivé video na D1: Zrazili sa kamióny a osobné auto, v ktorom bola žena s dieťaťom. Zhoreli v aute

Konkrétne ide o úseky medzi Bohdanovcami a Slancom, za Strážskym v smere do Nižného Hrabovca, za Benkovcami v smere do Sedlísk, či na Chmeľove v oboch smeroch. Uzavretá cesta je aj medzi Veľkým Folkmarom a Košickou Belou a medzi Podolíncom a Starou Ľubovňou sa stalo viacero dopravných nehôd, úsek je preto ťažko prejazdný.

Aj keď sa vodiči sťažujú na prácu cestárov, treba uznať, že pri tak hustom snežení nie je celkom možné, aby boli úseky ciest bez snehu. Jazdite preto obzvlášť opatrne.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií