fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šojgu odôvodnil pomalé tempo Rusov na Ukrajine. Vraj to robia zámerne

Ruské sily pritom opakovane útočia na civilné oblasti v mestách vrátane škôl a nemocníc.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister obrany Sergej Šojgu odôvodnil pomalé tempo „špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine tým, že Moskva sa snaží chrániť civilistov. Povedal to na stretnutí predstaviteľov bezpečnostnej organizácie ovládanej Ruskom a Čínou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ozbrojené sily ruského prezidenta Vladimira Putina narazili pri svojej invázii na Ukrajinu nečakane tuhý ukrajinský odpor. Ruské vojská na jar vzdali snahy o dobytie Kyjeva a dosiaľ zaznamenali významnejšie územné zisky iba v Donbase a na juhu Ukrajiny, kde sa však očakáva mohutná ukrajinská protiofenzíva.

Ruské sily opakovane útočia na civilné oblasti v mestách vrátane škôl a nemocníc. Šojgu však povedal, že Rusko v skutočnosti podniká útoky presnými zbraňami na ukrajinské vojenské ciele a „robí sa všetko pre to, aby sa vyhlo civilným obetiam“. „Nepochybne to spomaľuje tempo ofenzívy, ale robíme to zámerne,“ povedal ruský minister obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Šojgu odôvodnil pomalé tempo Rusov na Ukrajine. Vraj to robia zámerne © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinský parlament zakázal ruskú hudbu, vznikne aj zoznam interpretov odsudzujúcich ruskú agresiu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií