fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stádo kráv vo Švajčiarsku spáchalo samovraždu! Prečo to spravili?!

Máte tip? napíšte nám mailom

Prečo sa stádo kráv rozhodlo ukončiť svoj život?!

Na juhu Švajčiarska sa odohral skutočne kuriózny prípad, nad ktorým si miestni farmári lámu hlavu. Stádo kráv sa tam totiž rozhodlo ukončiť svoj život samovraždou. 13 kusov dobytka z nepochopiteľných dôvodov preskočilo plot a hromadne zoskočili z útesu. Vysvetlenia, prečo tak spravili, sa však rôznia a majú trhliny.

“Kravy prekonali niekoľkonásobné bariéry pastviny a namierili si to na útes, potom skočili do prázdna akoby ich tam niečo vhnalo,” vyjadril sa pre magazín La Nouvelliste prezident lokálnej farmárskej poisťovacej spoločnosti, Norbert Terrettaz.

Jedným z možných vysvetlení je, že sa zvieratá zľakli nejakej šelmy, dali sa na útek a nešťastnou náhodou spadli zo skaly. Táto verzia má však podstatnú trhlinu a to, že to vôbec nezodpovedá typickému správaniu kráv. Tie sa totiž v prípade kontaktu so šelmou rozutekajú a nevydávajú sa spoločnou cestou. Navyše žiadna z kráv nemala na sebe žiadne známy kontaktu s divokým zvieraťom. Záhadou je aj to, že samovraždu spáchali len kravy. Štyri jaky ostali v pokoji.

Prečítajte si tiež:
V Malajzii zakázali Despacito! Dôvodom je text skladby, ktorá ovládla text

Švajčiarski farmári dúfajú, že incident niekto videl a poskytne im bližšie informácie, minimálne preto, že celková škoda presiahla 18-tisíc eur. Podobný prípad sa už vo Švajčiarsku odohral v roku 2009, kedy sa rovnakým spôsobom rozhodlo ukončiť svoj život 28 kusov dobytka.  Vtedy sa farmári domnievali, že sa zvieratá zľakli búrky, ktorá v oblasti vyčíňala, ale prípad ostal bez oficiálneho vysvetlenia.

 

 

Zdroj: Expres

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií