fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

9 totálnych trapasov, ktoré vznikli pri stalkovaní na sociálnych sieťach

Máte tip? napíšte nám mailom

Sledovanie vášho bývalého priateľa alebo priateľky je celkom zábavné. Taktiež aj vášho nového objavu, ktorý sa vám nesmierne páči. Až pokiaľ nelajknete fotografiu starú viac ako rok. Portál Vice zhrnul tie naj trapasy. 

1) Ed

Na Instagrame využívam funkciu zasielania fotografií priateľom, aby bolo stalkovanie jednoduchšie. Tak môžem s priateľmi písať o fotografiách niekoho bez toho, aby som musel robiť screenshoty. Raz som takto posielal fotku za fotkou jedného dievčaťa, ktoré sa mi už dlhšie páčilo. Myslel som si, že ich posielam svojmu kamarátovi, ale až po jedenástich fotkách som si uvedomil, že ich posielam tomu dievčaťu. Napísala mi na to toto: „Chcel si ich naozaj poslať mne?“ Aspoň tam dala aj smajlíka.

2) Tyler

Omylom som požiadal o priateľstvo nového priateľa mojej bývalej. Pohltila ma obrovská panika, a tak som si deaktivoval účet. Naspäť som si ho aktivoval až po dvoch týždňoch, keď som nabral odvahu.

3) Melissa

Spoznala som jedného chalana. Priatelili sme sa a všetko bolo fajn. Lenže potom som sa opila, začala som si prezerať jeho Facebook a dostala som sa až k fotkám z roku 2009. Opitej mi vôbec nenapadlo, že ak kliknem písmenko L na klávesnici, automaticky to lajkne fotografiu. Myslím, že som polajkovala všetky fotografie medzi rokmi 2009-2011.

stalkovanie da sa to zistit
Zdroj: unsplash.com

4) Amber

Začala som sa priateliť s jedným chalanom. Všetko bolo v poriadku, no potom mi povedal, že sa stretáva so svojou ex. Tváril sa pri tom nenútene, takže som si hneď myslela, že je niečo podozrivé. Aby som upokojila svoje nervy, rozhodla som sa, že to dievča vystalkujem. Chcela som vedieť, či je krajšia ako ja.

Našla som jej Instagram a cítila som sa lepšie. Ale len dovtedy, kým som nelajkla fotografiu spred vyše dvoch rokov. Najhoršie na tom je to, že mi nikdy nepovedal jej meno. Nájsť ju mi dalo poriadne zabrať. Musela som najprv presnoriť celý jeho Facebook. Takto som našla starý komentár, kde boli označené ich obe mená.

Prečítajte si tiež:
Vynikajúci úspech: slovenský film PURA VIDA bude súťažiť na prestížnom festivale v Cannes!

5) Brent

Raz, keď som bol v škole na prednáške, rozhodol som sa, že sa namiesto diferenciácií inverzných trigonometrických funkcií sa budem zaoberať jedným dievčaťom. Poznal som všetky jej profily na Facebooku, Instagrame, Pintereste, dokonca aj na LinkedIne. Bol som v polovici pozerania fotiek jednej z jej vysnených dovoleniek, keď som v sedadle nado mnou začul smiech. Otočil som sa a zbadal ju tam. Ani som netušil, že je v triede! Začal som sa smiať.

stalkovanie da sa to zistit
Zdroj: Unsplash.com/Adrien Olichon

6) Sally

Rozišla som sa s priateľom, hoci som to nechcela. Stále som dúfala, že si budeme aspoň písať. Preto som ho chcela sledovať, ale Facebook mi prišiel pre moje city príliš drsný. Pre nejaký čudný dôvod som si preto myslela, že LinkedIn bude vhodnejší. Sledovanie jeho profilu som zaradila do svojho každodenného rituálu.

O 22 dní neskôr som dostala upozornenie, že si pozrel môj profil na LinkedIn. Bola som nadšená z toho, že na mňa myslel. Potom som si ale uvedomila, že LinkedIn upozorňuje ľudí na to, kto si pozrel ich profil, a teda že dostával upozornenia o tom, že som klikala na jeho profil 22 dní v jednom kuse. Z tohto už naozaj nie je cesty späť.

7) André

Keď som bola na strednej škole, poznala som jedno dievča, s ktorým som sa nikdy v živote nerozprávala. Intenzívne som však sledovala každý jej pohyb na sociálnych sieťach. Presťahovala sa do inej krajiny, ale to ma nezastavilo od toho, aby som ju sledovala ďalej. Obsah na jej sociálnych sieťach vypovedal o tom, že má zjavne veľmi veľa peňazí. Tie míňala na oblečenie a dovolenky. Moji priatelia by ju prirovnali k tým bohatým deťom na Instagrame.

Prečítajte si tiež:
Za 6 eur pohladíte všetky zmysly: Ste pripravení na pivo s príchuťou vagíny?

Moje stalkovanie presiahlo všetky medze. Poznala som po mene jej rodičov, súrodencov, priateľa aj kamarátov. Dokonca som vďaka lokáciám na Instagrame cez Google Earth našla dom, v ktorom bývala. Raz som do nej v jednom obchode omylom vrazila. Zrazu som pocítila hanbu za to, že som o nej vedela všetko. Schovala som sa preto za odkladací stojan a počkala, kým odíde z obchodu.

stalkovanie da sa to zistit
Zdroj: Unsplash.com/Freestocks Org

8) Toya

Raz som niekomu na Instagrame omylom lajkla fotografiu starú rok alebo dva. Povedala som si, že už v živote nespravím takúto chybu. Dnes vlastním dva falošné profily. Jeden na Facebooku a druhý na Instagrame. Taktiež som investovala do najlepších aplikácií tretej strany spoločnosti Snapchat, aby som mohla sledovať príbehy ľudí bez toho, aby im o tom prišlo upozornenie.

9) Destinee

Minulý rok som zmenila fitko. Trénoval ma naozaj nádherný chlap. Chcela som ho pozvať von, ale už pri našom prvom stretnutí spomenul, že má s niekým rande. Nevedela som, či je slobodný, a namiesto toho, aby som sa ho na to opýtala, som to chcela zistiť cez Facebook. Na ňom mal ale všetky informácie pred verejnosťou ukryté. Preto som si vytvorila falošný profil.

Chcelo to veľa času a energie zohnať falošných priateľov a pridať falošné fotografie, ale získala som, čo som chcela, zistila som, že je slobodný. Preto som urobila prvý krok a všetko bolo fajn. Potom si raz všimol, že som prihlásená na falošnom profile. Už viac nerandíme.

Zdroj: broadly.vice.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií