Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Disney prekvapuje: Star Wars je späť v novej kreslenej podobe

Milujete Hviezdne vojny a túžite zažiť niečo nové? Pre deti prichádzajú nové Star Wars filmy, ktoré môžete sledovať spoločne. 

Spoločnosť Disney oznámila, že vyprodukuje nové ,,animáky“, kde v kreslenej podobe ožijú postavy Hviezdnych vojen. Tieto Disneyho príbehy sa budú volať Star Wars Galaxy of Adventure a už 30. novembra sa môžu deti tešiť na prvých šesť krátkych častí, ktoré nájdu na youtubovom kanáli pod názvom Star Wars Kids.

Krátke filmové príbehy sú vytvorené práve pre najmenších fanúšikov legendárnej filmovky Star Wars. Pôvodný autor článku Andrew Liptak odsledoval a zistil, že jeho syna zaujímajú epizódy, ktoré netrvajú viac ako 20 minút. V priebehu niekoľkých rokov urobil pár pokusov, aby v ňom vzbudil záujem aj o filmovú scénu, keďže samotný Andrew je fanúšikom Hviezdnych vojen. Nakoniec sa tvorba krátkych filmových príbehov podarila a je určená špeciálne pre troj- až päťročných malých divákov.

Rodičia chcú, aby ich deti poznali Star Wars

James Waugh, viceprezident spoločnosti Lucasfilm, sa pre spoločnosť StarWars vyjadril, že tieto krátke filmy sú pre deti vhodné. Navyše, podnet pre ich tvorbu vychádzal práve od rodičov, ktorí tvrdili, že túžia po tom, aby ich deti sledovali hviezdne vojny, aby ich to bavilo rovnako ako ich príbuzných.

James sa k deju príbehu vyjadril, že Disney preberá niektoré dialógy a filmové scény z pôvodného filmu, ale zároveň využíva akčnejšie scény, aby deti skutočne zaujal. Je teda jasné, že tieto scénky nie sú navrhnuté pre starších divákov, ktorí sú zvyknutí na pôvodnú verziu Star Wars tak, ako ju poznáme.

Disneyho Star Wars filmy, nazývané ako „Galaxia dobrodružstiev“, ponúkajú možnosť ujasniť si, či diváci vedia rozpoznať pôvodné postavy, ako napríklad princeznú. Liptak na margo deja príbehu poznamenal, že aj keď niektoré remixy vo filme môžu byť pre deti pútavé a zaujímavé, vytráca sa z kresleného spracovania tá jedinečná podstata, ktorá ,,prinútila“ sadnúť si k filmu aj celé rodiny. Zároveň dodáva, že i keď Disneyho novú galaxiu príbehov naozaj oceňuje, radšej svojho syna bude učiť obľubovať pôvodné Hviezdne vojny.

 

Zdroj: the verge

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií