fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štátni tajomníci na ministerstve školstva požiadali Hegera o odvolanie, premiérovi odovzdali aj jeden silný odkaz

Premiér Heger im prisľúbil, že sa tak stane najneskôr na vláde naplánovanej na 21. septembra.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Štátni tajomníci Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR Ľudovít Paulis a Ivan Husár a štátna tajomníčka Svetlana Síthová požiadali premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), aby ich odvolal z ich funkcií štátnych tajomníkov na najbližšom vládnom zasadnutí.

Heger, ktorý momentálne zastáva funkciu ministra školstva, im prisľúbil, že sa tak stane najneskôr na vláde naplánovanej na 21. septembra. Na sociálnej sieti to napísal štátny tajomník Ľudovít Paulis.

Paulis dodal, že ako štátni tajomníci sú toho názoru, že rezort čo najskôr potrebuje plnohodnotné vedenie. Vedenie ministerstva školstva by podľa Paulisa tiež malo mať dostatočný politický mandát na rokovania s ostatnými ministerstvami, a obzvlášť s rezortom financií.

Ak bude ministerstvo rozumne vedené, je ochotný poskytnúť informácie či konzultácie, aby pomohol zabezpečiť kontinuitu, no dodal, že nie je dôvod, aby tak robil z pozície štátneho tajomníka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Štátny tajomník
Zdroj: Webnoviny.sk – Štátni tajomníci na ministerstve školstva požiadali Hegera o odvolanie, premiérovi odovzdali aj jeden silný odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Žiadne personálne čistky sa na ministerstve hospodárstva diať nebudú, Hirman si však vyberie vlastných štátnych tajomníkov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií