fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOUR DE STROM: Zapojte sa do insta súťaže s naj stromami Slovenska

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoznať neprebádané časti Slovenska môžu všetci cestovatelia a milovníci prírody v letnej súťaži Tour de strom.

Vyhlásila to Nadácia Ekopolis pri príležitosti 16. ročníka ankety Strom roka. Súťaž potrvá do 30. septembra, teda do oficiálneho ukončenia hlasovania za stromy v tohtoročnej ankete.

“Zapojiť sa do súťaže je naozaj veľmi jednoduché. Ak sa ocitnete pri strome z finálovej dvanástky tohtoročnej ankety Strom roka, stačí sa so stromom odfotografovať, uverejniť snímku na sociálnej sieti Instagram, označiť ju #anketastromroka2018 a @nadaciaekopolis, a ste v hre o pekné ceny,” uvádzajú organizátori s tým, že vyberať budú najoriginálnejšiu fotografiu.

https://www.instagram.com/p/BlcntS4AFLs/?tagged=anketastromroka2018

Cieľom ankety je upozorniť na staré, vzácne či ohrozené stromy a vzbudiť záujem ľudí o životné prostredie. Jednotlivci, mestá a obce, školy, firmy alebo organizácie mohli svoj obľúbený strom do ankety prihlásiť do konca apríla a v máji vybrala odborná komisia zo 48 prihlásených stromov 12  finalistov. V poradí už 16. ročník ankety Strom roka odštartoval aj tento rok na festivale Pohoda v Trenčíne. 12 nových finalistov sa bude uchádzať do konca septembra o podporu v podobe odborného ošetrenia. Strom s najvyšším počtom hlasov bude zároveň reprezentovať našu krajinu v ankete Európsky strom roka. Hlavným partnerom je opäť Nadácia Slovenskej sporiteľne, no anketu podporili aj ISA Slovensko (Medzinárodná arboristická spoločnosť), Vydavateľstvo Dajama, Kníhkupectvo Artforum a Záhradníctvo ABIES. Patrónom ankety je už siedmy rok spevák Peter Lipa.

Prečítajte si tiež:
Švajčiarsko opäť raz prekvapuje! Tentokrát najstrmšou pozemnou lanovkou na svete so stúpaním 110%

Spomínaných 12 stromov nájdete tu v galérii →

Stromy sú roztrúsené po celom Slovensku. Sú zhrnuté v tejto mapke:

Tak poďte do toho, foťte sa so stromami a možno sa na vás usmeje šťastie (aj keď sme zatiaľ nezistili, o aké ceny sa vlastne hrá).

Viac informácií nájdete TU.

Zdroje: http://www.teraz.sk/slovensko/v-ramci-sutaze-tour-de-strom-mozu/338373-clanok.htmlhttp://www.ekopolis.sk/zivotne-prostredie/strom-roka/instasutaz-tour-de-strom

Foto: http://www.ekopolis.sk/zivotne-prostredie/strom-roka/finalisti

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií