fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Suché počasie skončí najskôr v závere týždňa. Doraziť môžu búrky

Počas dnešného dňa prešiel cez naše územie studený front, ktorý ale veľa zrážok nepriniesol. Zrážky nateraz opäť ustanú a očakávame ich najskôr v závere týždňa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Sucho je na Slovensku naozaj výrazné. Zrážok za posledné týždne veľa nespadlo a prevládajúci charakter počasia bol anticyklonálny. Pozorovali sme preto slnečné, málo veterné dni.

Počas nedele prešiel cez územie Slovenska studený front, ktorý priniesol zrážky na západ a juh Slovenska. Najviac napršalo na juhu Trenčianskeho a v Banskobystrickom kraji.

Zrážky nás počas najbližších dní nečakajú. Chrbát tlakovej výše so stredom nad Škandináviou bude prinášať slnečné a suché počasie aj a naďalej.

Zrážky čakajú naše územie najskôr v závere týždňa, niektoré modely rátajú s prechodom studeného frontu už počas piatku.

Zatiaľ sa nedá presne povedať kedy zaprší, no v závere týždňa sa na našom území môžu objaviť prehánky a búrky, ktoré by intenzitu sucha zmiernili. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií