fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd uznal Miroslava Marčeka vinným z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Špecializovaný trestný súd uznal Miroslava Marčeka vinným z vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Výšku trestu oznámia po prečítaní skutku.

Prokurátor navrhuje 25-ročný trest

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Juraj Novocký navrhuje Miroslavovi. 25-ročný trest odňatia slobody za vraždu novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a podnikateľa Petra Molnára.

Novocký si nemyslí, že boli splnené podmienky na uloženie doživotného trestu. Obhajca obžalovaného Martin Endrödy ponecháva trest na rozhodnutie súdu, v prípade doživotia zvážia s klientom odvolanie. Uviedli to vo svojich záverečných rečiach po tom, čo senát Špecializovaného trestného súdu ukončil dokazovanie vo vzťahu k Miroslavovi Marčeka, ktorý je obžalovaný z vraždy novinára Jána Kuciaka.
  ,,Musím uviesť, že to bol práve obžalovaný, ktorý zásadným spôsobom pomohol pri objasňovaní pri tejto trestnej veci. Sám sa dobrovoľne priznal ku vražde Petra Molnára. Pokiaľ by sme nemali jeho výpoveď, tak by doteraz vražda Molnára nebola objasnená,” uviedol prokurátor. Ten dodal, že okrem toho podľa neho neboli splnené podmienky, keďže znalec z odboru psychológie pripustil možnosť resocializácie, aj keď by bola málo pravdepodobná.
Obhajca obžalovaného Endrödy podľa vlastných slov necháva rozhodnutie o spravodlivom treste na zvážení súdu. ,,Neodvažujem sa v takejto kauze vôbec nejakým spôsobom navrhnúť. Mám za to, že sme tu na Špecializovanom trestnom súde, kde sa posúdia všetky okolnosti tohto prípadu a súd spravodlivo rozhodne,” poznamenal. V prospech obžalovaného by mohlo prispieť podľa neho najmä jeho priznanie a napomáhanie. To, či bolo jeho priznanie úprimné, nechcel komentovať, zvážiť to má súd. Rovnako sa nechcel vyjadriť ani k možnej výške trestu. Ak to bude doživotie, zvážia podľa jeho slov podanie riadneho opravného prostriedku.

Prečítajte si tiež:
Veľká noc bude slávená bez účasti veriacich, rozhodli o tom biskupi

Splnomocnenec rodiny Kuciakovcov, Daniel Lipšic, považuje Miroslava Marčeka za chladnokrvného vraha. Zároveň si však myslí, že by mal súd do budúcna motivovať aj ostatných obvinených k spolupráci. ,,Bez spolupracujúcich obvinených by množstvo foriem tejto trestnej činnosti nemohlo byť nikdy odhalených,” myslí si Lipšic.

S týmto názorom sa nestotožnil splnomocnenec Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica, ktorý si myslí, že by mala prevážiť generálna prevencia a viac sa stotožňuje s doživotným trestom odňatia slobody.

Miroslav Marček sa priznal, že zastrelil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú

Miroslav Marček sa už počas vyšetrovania priznal, že zastrelil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Podľa vlastných slov tak urobil spolu s Tomášom Sz., ktorý vinu naďalej popiera, a na objednávku Zoltána Andruskóa. Ten bol za vraždu novinára už právoplatne odsúdený na 15-ročný trest. Okrem toho sa Miroslav Marček sa priznal aj k vražde podnikateľa Petra Molnára. Toho mal zavraždiť s úmyslom lúpeže.

Z objednávky vraždy novinára sú obžalovaní Alena Zsuzsova a Marian Kočner. Marian Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za články o jeho ekonomickej trestnej činnosti

Prečítajte si tiež:
Biela sobota je spomienkou na mŕtveho Krista, večer sa slávi veľkonočná vigília

Správu aktualizujeme a najnovšie informácie zverejníme na našej domovskej stránke klocher.sk.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií