fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Suverénnou víťazkou prvého kola prezidentských volieb 2019 sa stala Zuzana Čaputová

Máte tip? napíšte nám mailom

Najviac hlasov v prvom kole prezidentských volieb získala Zuzana Čaputová. Najväčšiu podporu mala v Bratislavskom kraji, naopak v Prešovskom kraji bola voličom menej sympatická. Postúpil aj kandidát Smeru Maroš Šefčovič.

Najviac voličov chce za prezidentku ženu

Víťazkou prvého kola prezidentských volieb 2019 sa stala Zuzana Čaputová. Získala viac ako 40 percent voličských hlasov. Do ďalšieho kola prezidentských volieb postúpil aj kandidát Smeru Maroš Šefčovič, ktorý o viac ako štyri percentuálne body odsunul na tretie miesto Štefana Harabina.

Čaputová podľa neoficiálnych výsledkov prvého kola dominovala vo všetkých samosprávnych krajoch. Najviac ju volili v Bratislavskom kraji, kde získala 59,65 % hlasov, naopak, v Prešovskom kraji jej dali hlasov najmenej, a to 30,28 %.

V každom z ôsmich krajov za Zuzanou Čaputovou nasleduje kandidát Maroš Šefčovič. Ten zase najväčšiu podporu získal v Trenčianskom kraji s 22,49 % hlasov. Najmenej hlasov dostal od voličov v Bratislavskom kraji, a to 13,57 %.

Suverénnou víťazkou prvého kola prezidentských volieb 2019 sa stala Zuzana Čaputová
Zdroj: volby.sme.sk

 

Názor epremiérky Ivety Radičovej

Expremiérka Iveta Radičová tvrdí, že výsledky prvého kola ukazujú vysoký dopyt po zmene na slovenskej politickej scéne.

Prečítajte si tiež:
Drsná ale zábavná reklama na pivo Carlsberg. Ako by ste sa zachovali vy?

Podľa nej výsledky tiež naznačujú vysokú mieru sebapoznania slovenských voličov z hľadiska názorov a postojov. Čaputová podľa Radičovej reprezentuje väčšiu spravodlivosť a lepší právny štát, ako aj nový štýl a obsah politiky. Na druhej strane, Kotleba a Harabin zas personifikujú kritiku liberálnejšej a demokratickejšej politiky a predstavujú autoritatívny režim pevnej ruky.

„Výsledky sú výzvou na prehodnotenie štýlu súčasnej politiky,“ vyhlásila s tým, že súčasné politické strany podľa nej nepredstavujú ani hrádzu proti rastu extrémizmu na Slovensku.

Zdroj:

domov.sme.sk / Martin Vonšák, TASR, SITAaktuality.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií