Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto autá ukradnú zlodeji najľahšie! Ktoré to sú a ako sa brániť?

Výrobcovia sa zlodejom áut snažia znepríjemniť život rôznymi technikami zabezpečenia. Aj napriek tomu až polovica áut testom neprešla!

Britská spoločnosť Tatcham Research podrobila bezpečnostným testom zatiaľ 18 modelov rôznych značiek. Problém majú hlavne autá s bezklúčovým prístupom. Ten môže zahŕňať napríklad otváranie dvier pomocou dotyku, bezklúčové štartovanie či iné. Výbavový prvok, ktorý majiteľovi poskytuje vyšší komfort, tak zlodejovi áut uľahčuje život.

zlodeji áut
Zdroj: Martin Birtus

O tom, ako sa kradnú autá, nám v nedávnom rozhovore porozprával bývalý zlodej áut. 

Jediný britský neziskový poisťovateľ na trhu zostavil rebríček zabezpečenia áut. Podľa tabuľky možno konštatovať, že najlepšie sú na tom modely prémiových a drahších značiek. Najhoršie z testu vyšiel malý offroad Suzuki Jimny, ktorý má veľmi slabú ochranu odcudzenia. Trošku lepšie je na tom Kia ProCeed, ktorá sa, mimochodom, vyrába na Slovensku. 

Podľa slov zlodeja áut sa najviac kradnú v noci. Pomocou dnešnej techniky si napríklad takýto zlodej môže zvýšiť signál kľúča, ktorý máte položený v dome, a tak sa dostať do auta. Aj tomuto sa výrobcovia áut snažia vyhnúť a mnoho z nich vyrába kľúče s pohybovým senzorom. To znamená, že takýto kľúč sa v prípade neaktivity sám vypne a prestane vydávať signály. Ďalším spôsobom, ako svoje auto ochrániť, je obal na kľúč. Na trhu sú obaly, do ktorých keď vložíte kľúč, rovnako prestane vydávať signály a zlodeji tak nemajú šancu.

Tabuľka hodnotenia

Model Hodnotenie
BMW 7 prvotriedny
BMW X7 prvotriedny
Porsche 911 prvotriedny
Porsche Macan prvotriedny
Audi e-tron prvotriedny
Jaguar XE prvotriedny
Range Rover Evoque prvotriedny
Mercedes triedy B prvotriedny
Ford Mondeo slabý
Hyundai Nexo slabý
Toyota Corolla Hybrid slabý
Kia ProCeed slabý
Volvo S60 slabý
Lexus UX slabý
Toyota RAV4 slabý
Mazda 3 slabý
DS3 Crossback slabý
Suzuki Jimny neakceptovateľný

 

Zdroj: thatcham.org

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií