fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Top 10 trendy kancelárií, ktoré si ľahko zariadite aj vy

Máte tip? napíšte nám mailom

Trendy kancelárie dnes nie sú len o stole a stoličkách. Sú plné zaujímavých zákutí, kde sa ľudia cítia ako doma a pracovať tam je radosťou, nie povinnosťou.

Trendy kancelárie a ekologický štýl

Ekologické myslenie a trvalá udržateľnosť nerezonuje len domácnosťami. Aj na pracovisku môžete recyklovať alebo kompostovať. Práve triedenie odpadu je jedna z najjednoduchších vecí, ktorú zamestnanci môžu robiť. Nekupujte staršie počítače alebo spotrebiče s energetickou triedou horšou ako A. Náklady na energie zníži LED osvetlenie a rozumnou voľbou sú aj kvalitné veci s dlhou životnosťou alebo recyklovaný papier. V kuchynke zabudnite na jednorazové plastové riady a ukážte zamestnancom význam ekologických fliaš alebo pohárov na kávu so sebou. Trendy kancelárie sú skrátka priateľské k životnému prostrediu.

Top 10 trendy kancelárie, ktoré si ľahko zariadite aj vy

Buďte v práci aktívnejší

Sedavé zamestnanie je nebezpečné pre každého človeka. Po práci sa nehýbe každý tak, ako by mal. Riešením je tak viac pohybu na pracovisku. Neviete, čo si pod tým predstaviť? Nie je to nič zložité, nábytok podporujúci  aktivitu  ako výškovo nastaviteľné stoly a rokovacie stoly, aktívne stoličky alebo balančné dosky. Vďaka nim sa rozprúdi krv v žilách, zlepšuje sa držanie tela a zmenšuje sa riziko rôznych ochorení.

trendy kancelárie

Keď si treba oddýchnuť

Moderné trendy kancelárie si dávajú záležať na tom, aby ponúkli svojim zamestnancom podstatne viac ako len miesto na tvrdú prácu. Pribúdajú kútiky, kde nájdete knižnicu, pohovky, šípky alebo stolné hry, televízor, niekde, dokonca,  aj posteľ. Počas dňa sa tu dá neformálne stretnúť a porozprávať, oddýchnuť si a načerpať nové sily.

Prečítajte si tiež:
Spravte si originálny a jednoduchý účes iba za 6 minút!

Keď si treba oddýchnuť

Ako podporiť kreativitu

Predstavte si pracovné prostredie, kde nie sú pridelené pracovné miesta. Možno to znie zvláštne, ale má to veľkú výhodu. Zamestnanci jednoducho pracujú kde, ako a kedy chcú. Sami si vyberajú miesto a prostredie, vďaka čomu je ich práca efektívnejšia a kreatívnejšia. Nábytok a vybavenie je inovatívne a hravé, fantázii sa medze nekladú. Malé stoly, mobilné kancelárske skrinky, kancelárske stoličky na kolieskach – zamestnanci sa ľahko pohnú za prácou i kolegom a sú spokojnejší.

Ako podporiť kreativitu

Open space má stále čo ponúknuť

Otvorené kancelárie lákajú zamestnávateľov aj u nás. Zamestnanci sa vidia, vedia si pomôcť a poradiť, zlepšuje sa spolupráca a kreativita, každý vie o firme všetko potrebné. Zariadiť veľký otvorený priestor pre množstvo ľudí, ktorí potrebujú aj trochu súkromia, je výzva. Veľmi dôležité je v tomto prípade dôkladné naplánovanie rozloženia nábytku a nesmú chýbať paravány. Zníži sa hladina hluku, ktorý by mohol byť rušivý a zamestnanci budú mať dostatočné súkromie. Celkový dojem skvele dotvoria zelené rastliny.

Open space má stále čo ponúknuť

Aj malé kancelárie majú svoje čaro

Nikde nie je napísané, že všetky kancelárie musia byť obrovské. Naopak, aj z malej miestnosti dokážete vytvoriť útulné pracovisko. Vhodne zvolený veľký stôl, skrine s posuvnými dverami, kancelárske kontajnery na kolieskach alebo skladací nábytok vám pomôžu využiť každý meter štvorcový naplno.

Aj malé kancelárie majú svoje čaro

Ako doma v obývačke

Trendy kancelárie môžu na prvý pohľad vyzerať ako domov.  Domáci komfort vytvára perfektné prostredie pre lepšie výkony. Nájdete tu mäkké pohovky, koberce, tapety, ležadlá či kreslá s vysokými operadlami. Doplnky dotvoria atmosféru obývačky a ľuďom sa ani nebude chcieť ísť domov.

Prečítajte si tiež:
Po 70. rokoch spoločného života nafotili svadobné fotky opäť

Ako doma v obývačke

Naozaj elegantná kancelária

Najmä vedúci a šéfovia si dávajú záležať na tom, aby bola ich kancelária reprezentatívnym miestom, kde sa stretnú so svojimi zamestnancami i hosťami. Drevený kancelársky nábytok správne skombinovaný s textíliami, kobercom a kožou upúta pozornosť na prvý pohľad.

 

Phonebooty pre trochu súkromia

Trendy kancelárie roku 2020 by mali mať phonebooty! Nehľadajte za tým nič zvláštne, sú to menšie vyhradené priestory na telefonovanie, skypovanie a akékoľvek online prepojenie, kde ľuďom nechýba trocha súkromia. Postačia im malé stolíky, pohodlné kreslá a trochu zelene. Vytvoríte tým skvelú atmosféru pre trochu pokoja.

Phonebooty pre trochu súkromia

Moderné technológie vládnu svetu

Technológie v kanceláriách slúžia zamestnancom a sú zárukou pohodlnejšej práce. Majú veľkú budúcnosť a postupne vytlačia aj klasické kancelárske skrine. Nie celkom, ale ich počet sa zníži. Myslite na to, že vo svojej kancelárii môžete mať menej nábytku, pretože podstatné dokumenty budú napríklad v cloudových úložiskách. Bude sa menej tlačiť, ušetríte papier a veľa priestoru. Moderné trendy kancelárie tak silu technológií využijú aj na ochranu životného prostredia.

Moderné technológie vládnu svetu

Čo poviete, vybrali sme pre vás 10 zaujímavých kancelárií? Ak by ste v tých riadkoch našli inšpiráciu, v obchode AJ Produkty nájdete všetko, aby ste mali pracovisko snov.

 

Prečítajte si tiež:

Spoznajte trendy v kancelárskom nábytku a zariaďte si kanceláriu snov

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií