fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moderná a útulná kancelária? S našimi tipmi to nebude žiaden problém!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zariaďujete si kanceláriu novej firmy a premýšľate nad tým, na čo všetko nesmiete zabudnúť? Dnes je v kurze moderná a útulná kancelária, kde sa bude pracovať jedna radosť.

Moderná a útulná kancelária – open space áno alebo nie?

Ako prvý krok pri zariadení kancelárie novej firmy je dobré rozhodnúť sa, či chcete open space. Klasické kancelárie, kde ľudia pracujú v malých skupinkách za zavretými dverami, prestávajú byť zaujímavé. Viac pozornosti si získavajú veľké open space kancelárie. Aké sú výhody takto otvoreného priestoru, kde sedia všetci zamestnanci pokope? Môžu vzájomne lepšie spolupracovať a byť tak úspešnejší. Významné je aj šetrenie miestom, čo je ekonomicky výhodnejšie. Medzi zamestnancami nestoja žiadne steny ani bariéry, poznajú sa lepšie so svojimi kolegami a prispievajú k chodu spoločnosti ako celku. Odporcovia ale tvrdia, že majú nedostatok osobného priestoru a súkromia. Nie každý sa pri zvýšenom hluku dokáže sústrediť na svoju prácu.

Moderná a útulná kancelária – open space
AJ Produkty

Miestnosti, na ktoré sa nesmie zabúdať

Moderná a útulná kancelária je základ, aby sa tam zamestnanci cítili spokojne a podávali výborné pracovné výkony. Na rokovania alebo porady je dôležitá zasadacia miestnosť, ktorá by mala byť zariadená jednoducho, ale príjemne. Kuchynka je miestom, kde si môžu všetci v pokoji pripraviť jedlo alebo kávu. Nemali by v nej chýbať mikrovlnka, chladnička, rýchlo varná kanvica alebo kávovar. Pre prestávky na kávu i príjemné neformálne stretnutia môžete zariadiť menšiu miestnosť, kde sa budú zamestnanci i hostia cítiť uvoľnene a naberú nové sily.

Prečítajte si tiež:
V Mexiku a v Afrike chovajú bezžihadlové včely: z medu vyrábajú produkty a vďaka včelám chránia i svoju úrodu
zasadačka
AJ Produkty

Začnite od podlahy

Pri plánovaní zariadenia kancelárie treba myslieť na to, či bude najlepšie linoleum, dlažba, plávajúca podlaha alebo koberce.  Dôležité je, aby sa ľahko udržiavala a ladila s ostatnými prvkami. Následne môžete začať vyberať kancelársky nábytok. Vaša kancelária by mala pôsobiť reprezentatívne, elegantne a v každom hosťovi vyvolať skvelý prvý dojem. Nebojte sa kombinovať drevo so sklom i kovmi. Dbajte na farby, odtiene i dizajn. Minimalizmus nemusí byť nudný, naopak, je čoraz vyhľadávanejší.

Čo v kancelárii naozaj nesmie chýbať

Výškovo nastaviteľný kancelársky stôl je skvelý pre ľudí so sedavým zamestnaním. Môžete striedať polohy a nebude tak trpieť chrbát. K nim je potrebná aj naozaj kvalitná kancelárska stolička. Mala by sa prispôsobovať telu a pomôcť nám sedieť správne. Nie je nič horšie ako odchádzať z práce s boľavým chrbtom alebo krkom. Rozložte ich v kancelárii tak, aby ste dokázali efektívne využiť denné svetlo. Stôl by mal byť zároveň na takom mieste, aby ste videli na vstup do kancelárie. Mal by byť ďalej od dverí, ale všetko závisí aj od veľkosti miestnosti.

kancelársky stôl
AJ Produkty

Nezabúdajte na miesto pre vaše dokumenty

Práca v kancelárii neraz znamená veľa papierov a dokumentov pokope. Moderným pomocníkom sú kovové kancelárske skrine. Vojdú sa tam nielen vaše dokumenty, ale aj šanóny či krabice. Pre väčšie pohodlie môžete mať menšie  zásuvkové skrinky pri svojom stole. Rovnakú službu preukáže aj organizér, ktorý môžete položiť priamo na stôl. Ľahšie tak udržíte poriadok a budete mať po ruke všetko, čo potrebujete. Na dôležité spisy môžete používať uzamykateľný kancelársky nábytok. Budete mať istotu, že sa nedostanú do nepovolaných rúk.

Prečítajte si tiež:
Top 12 krátkych vtipov. S týmito u kamarátov jednoznačne zaboduješ
moderná kancelária
AJ Produkty

Krásne drobnosti, ktoré navodia atmosféru domova

Moderná a útulná kancelária nie je len o kvalitnom nábytku. Celkový dojem dotvoria doplnky, ktoré ulahodia duši. Ozdobte ju zelenými rastlinami, ktoré priestor oživia a budú vás upokojovať. Veľký vplyv na pekný vzhľad majú aj vhodne zvolené svietidlá. LED osvetlenie šetrí energiu, a tým aj vašu peňaženku. Holé steny ozdobte hodinami, peknými obrazmi alebo motivačnými citátmi. Na stole vynikne váza s kvetmi či miska s cukríkmi. Svoje kancelárske potreby udržiavajte v poriadku v rôznych stojanoch alebo držiakoch. Je výborné, ak sú doplnky originálne a pútavé, ale nemali by vás vyrušovať od práce.

Moderná a útulná kancelária? S našimi tipmi to nebude žiaden problém
AJ Produkty

Ako sa vám pozdáva náš návrh novej a modernej kancelárie? Čaká vás podobná úloha? Viac zaujímavých produktov a nápadov nájdete na stránke AJ produkty.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií