fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spoznajte trendy v kancelárskom nábytku a zariaďte si kanceláriu snov

Máte tip? napíšte nám mailom

Rok 2020 už pomaly klope na dvere a prinesie so sebou nové trendy v kancelárskom nábytku. Túžite po tom, aby bola vaša kancelária ako z katalógu? V tom prípade máme pár skvelých tipov.

Trendy v kancelárskom nábytku – buďte ekologickí

Každý rok prináša nové trendy, ktoré ovládnu celý nasledujúci rok. Rok 2020 bude priať ekologickým nápadom. Neustále sa skloňujú slová ako minimalizmus, udržateľnosť, príroda, zero waste. Je to pochopiteľné, keďže naša planéta je naozaj v ohrození. V modernej kancelárii tak budú dominovať drevo a drevené materiály, recyklované, recyklovateľné alebo ručne robené doplnky. Aby sme však boli spravodliví, nie je to úplná novinka. Drevo je materiál, ktorý sa od nepamäti používal na výrobu rôznych kusov nábytku. Teraz je opäť v móde a môžete si tak kúpiť kancelársky nábytok v krásnom drevenom prevedení.

Zaujímavé kombinácie

Kancelária by mala byť reprezentatívna a cítiť by sa v nej mali dobre nielen zamestnanci, ale aj hostia. Preto je veľmi dôležité vyberať materiály, ktoré spolu ladia a vytvárajú výborný dojem. Chladnejšie, ale elegantne pôsobí napríklad kombinácia skla a železa. Práve kovové skrine alebo kartotéky sa dnes stávajú nielen štýlovým doplnkom, ale tiež miestom na efektívne uskladnenie rôznych vecí. Môžu vyzerať veľmi elegantne a majú výbornú nosnosť. Keď sme už spomenuli drevo, tak to výborne ladí s kožou. Táto kvalita overená desaťročiami sa hodí do kancelárie pre šéfa a hoci sa trendy v kancelárskom nábytku menia, týmto nič nepokazíte.

Prečítajte si tiež:
Ako sa z maniačky na oblečenie stala populárna slovenská blogerka, ktorá ľudí inšpiruje k „pomalej“ móde?

kovové skrine

Variabilný alebo fixný nábytok?

Fixný nábytok v kanceláriách patrí roky k obľúbeným. Je to nestarnúca klasika, na ktorú sú ľudia zvyknutí. Nevýhodou je, že sa s ním ťažšie manipuluje a horšie sa presúva z miesta na miesto. Trendom sa stáva variabilný nábytok, ktorý je najčastejšie z dreva, odolného laminátu aj kovu. Hitom  sa stáva výškovo nastaviteľný stôl. Pracovať sa pri ňom dá v sede aj v stoji, práca je efektívnejšia a poloha oveľa prospešnejšia pre naše zdravie. Zlatá éra čaká aj flexibilné stoličky. Veľkou výhodou takéhoto kancelárskeho nábytku je možnosť prispôsobiť ho rôznym potrebám a ľuďom v kancelárii. Nebojte sa vyskúšať niečo nové. Pomôže to zdraviu zamestnancov i efektivite ich práce.

fixný nábytok

Ohľad na životné prostredie

Ekologická kancelária bude v nasledujúcich rokoch horúcim trendom, ak nie priam nevyhnutnosťou. Je dôležité viesť zamestnancov k tomu, aby sa zaujímali o životné prostredie. Aj ich konanie totiž ovplyvňuje jeho stav, preto na to treba myslieť aj v kancelárii. Na začiatok vyskúšajte kúpiť odpadkové koše na triedenie odpadu. Na slovenských pracoviskách to stále nie je úplne bežné, ale rozhodne to má veľký vplyv na ochranu životného prostredia. Môžete recyklovať, tvoriť menej odpadu, kupovať ekologické čistiace prostriedky či recyklovaný papier. Eco friendly kancelária je novodobý fenomén, z ktorého budete mať skvelý pocit.

Prečítajte si tiež:
Plánujete výlet do Benátok? Mesto bude od mája vyberať vstupné

ecofriedly kancelária

Nebojte sa minimalizmu

Rok 2020 bude priať aj škandinávskemu štýlu, ktorý sa spojil s tým japonským. Vznikol horúci trend Japandi, ktorý doslova ovládol interiéry a dizajnéri ho milujú. Nie je to nič prekvapujúce, pretože na ľudí má aj upokojujúce účinky. Minimalizmus je predsa taký krásny! Využíva spojenie bledých farieb ako je béžová a krémová. Najlepšími materiálmi je podľa Japandi drevo a bambus, ktoré nás približujú k prírode. Priestor je čistý a útulný, priam domácky. Zdobia ho ručne robené doplnky, ktoré na pracovisku navodia pocit pohody a nie sú rušivé.

doplnky do kancelárie
AJ produkty

Začnite plánovať ešte dnes

Ak chcete vstúpiť do nového roka štýlovo, začnite nad tým premýšľať čím skôr. Najdôležitejšie je zvážiť si možnosti, ktoré máte. Skôr, ako sa vrhnete do prestavby alebo premeny kancelárie, zistite, čo všetko potrebujete. Niektoré staré  veci sa dajú vynikajúco kombinovať s novými a nepotrebujete tak nakúpiť veľa vecí. Nájdite ekonomické nápady na nábytok do kancelárie. Možno prídete na to, že ten fixný už nevyhovuje a vsadíte na variabilný.

Sledujete trendy  v kancelárskom nábytku alebo dávate prednosť starej dobrej klasike? Veríme, že sme vás zaujali. Ak  ste sa rozhodli pre nákup noviniek do svojej kancelárie, v obchode AJ produkty nájdete tiež množstvo inšpirácie.

 

Prečítajte si tiež:

Moderná a útulná kancelária? S našimi tipmi to nebude žiaden problém!

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií