fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odhaľte lži raz a navždy! 5 tipov, ako zaručene spoznáte klamára

Máte tip? napíšte nám mailom

Prinášame vám triky, ako spoznať klamára. Lož má síce krátke nohy, ale svojim prehľadom ju môžete prichytiť ešte skôr. Aké sú znaky klamára?

1. Klamár sa pričasto dotýka svojej tváre

Môže sa chytať napríklad za zátylok, ústa alebo líca. Keďže sa podvedome snaží kryť najzraniteľnejšie miesta na tele, rukami si chytá aj krk. Môže sa škrabať na nose, uchu, brade ale aj vo vlasoch. Sprevádza ho napríklad aj zlá artikulácia s našpúlenými perami.

2. Klamár robí neprirodzené pohyby

Okrem toho, že sa dotýka svojej tváre, často neprirodzene pohybuje najmä hlavou. Stáva sa to napríklad vtedy, keď klamárovi položíte otázku, ktorá by mala doplniť jeho príbeh. Hlavu zvykne neprirodzene odtiahnuť, natočiť doprava alebo doľava alebo ju skloní dole. Klamár môže aj prešľapovať z nohy na nohu. To signalizuje, že z tejto nepríjemnej konverzácie túži ujsť čím skôr.

triky ako spoznať klamára

3. Chce získať čas

Začne hovoriť pomalšie, používa viac prestávok, slovné barličky alebo zbytočné vety. Čas zdržuje aj otázkami, ktoré mieri na vás. Tiež opakuje slová alebo vety, hovorí príliš detailne, avšak len o nepodstatných veciach, čím chce, aby ste si to hlavné domysleli sami. Nakoniec sa snaží úplne zmeniť tému.

Prečítajte si tiež:
Nezlomná Iron Lady: Týraná bodybuilderka Claudine Shoval má 62 rokov!

4. Každý klamár je nervózny

Klamanie nie je prirodzená súčasť človeka. Presne preto sa do klamára dostáva neistota a nervozita. To vyústi napríklad do poklepávania si prstami, nohami, do hrania sa s predmetmi, ako je napríklad kľúčenka alebo pero. Nervozita tiež spôsobuje sucho v ústach, čím sa artikulácia znova zoslabuje.

triky ako spoznať klamára

5. Uhýba pohľadom

Keďže sa snaží, aby ste jeho klamstvo neprekukli, väčšinou uhýba pohľadom niekam za vás alebo do zeme. Často sa stáva, že počas rozhovoru robí niečo iné, ako napríklad čistenie oblečenia, ktoré má na sebe. Viečka klamára majú tendenciu viac sa privierať alebo rýchlejšie žmurkať.

Teraz, keď už poznáte všetky triky, ako spoznať klamára, mali by ste sa okrem nich zbaviť aj energetických upírov. Prečítajte si o piatich toxických typoch ľudí, ktorých v živote nepotrebujete.

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií