fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Donald Trump sa musel rozlúčiť so svojím Androidom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nie je to tak dávno, čo bol zvolený nový americký prezident – Donald Trump. Ten po nástupe do Bieleho domu musel povedať “zbohom” svojmu Android smartfónu. Na oplátku dostal nové zariadenie, ktoré agenti tajnej služby schválili. Cieľom tejto výmeny je najmä bezpečnosť.

trump_clanok01

Trump využíval svoj smartfón naozaj naplno. Svedčia o tom aj tweety, ktoré pridával v poslednom období na sociálnu sieť veľmi často. Okrem iného komunikoval s reportérmi, politikmi a svetovými lídrami práve prostredníctvom tohto Android zariadenia. Po nástupe ho však musel odovzdať.

trump_clanok02

Tajná služba nedokáže zabezpečiť takú dôkladnú kontrolu bez toho, aby nemala pod palcom svoj stroj. Trump preto vyfasoval nový, zrejme funkčne okresaný smartfón. Len pre porovnanie uvedieme, že Barrack Obama po nástupe do Bieleho domu obdržal upravený BlackBerry. Nemohol fotiť, natáčať videa a dokonca ani prehrávať hudbu. Posielanie správ a telefonovanie bolo samozrejme takisto zablokované.

V najbližších dňoch snáď zistíme, čo vymysleli Trumpovi. Žeby dostal iPhone?! 😛

Zdroj: theverge.comgizmodo.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií