fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Typické frázy, ktoré používa tvoja mama, aj keď nedávajú zmysel

Máte tip? napíšte nám mailom

Mama je len jedna. To si my všetci dobre uvedomujeme, no priznajme si, že občas nad jej slovami prevrátime očami. Toto sú typické frázy, ktoré používa tvoja mama, aj keď nedávajú zmysel:

Keď budeš mať 18, rob si čo chceš

S touto frázou nás naše drahé matky klamali celé detstvo. Niektoré začali dokonca už s “Keď budeš mať 15,”, čím traumu zdvojnásobili. Je to akokeby si tri dni nejedol a niekto ti stále núka odkusnúť si z tvojho obľúbeného jedla, no akonáhle otvoríš ústa, odsunie sa a ty sa nenaješ. Ach.

Keď budeš mať vlastné bývanie, rob si čo chceš

Hej, hej, jasné. Tak sme teda šli do prenájmu, opustili teplé hniezdočko, tak čo má znamenať tých 20 kontrolných telefonátov denne a preložené hrnčeky v poličke, mami?!

Keď už tu nebudem, rob si čo chceš

Týmto nám dala matka jasne najavo, že si robiť nebudeme čo chceme nikdy, pokiaľ bude nažive. A nakoľko je v tom aj kus citového vydierania, voči tejto fráze sa nezmôžeme nikdy ani na slovo. Kto by už len chcel odpapuľovať matke, ktorá hovorí o časoch jej smrti? Super taktika, mami.

Prečítajte si tiež:
Tomuto nebudeš chcieť veriť: Muž dokáže nadabovať niekoľko desiatok filmových postáv

Ja som ti to hovorila…

Ne-ho-vo-ri-la! No dobre, možno párkrát áno, ale ona to hovorí snáď úplne pri všetkom. Bol ten frajer idiot? Ona to hovorila. Nakoniec ten učiteľ tú písomku dal? Ona to hovorila. Nemajú v Kauflande akciu na cibuľu? Ona to hovorila…

Typické frázy, ktoré používa tvoja mama, aj keď nedávajú zmyel
Zdroj: pexels.com

Za mojich čias, keď som bola malá…

Ale veď to už bolo tak dávno, mami! Áno, časy sa menia, doba bola iná, pre niekoho lepšia, pre niekoho horšia. No pre teba najlepšia, je nám to všetkým úplne jasné. Sme radi, že ti bolo dopriate narodiť sa v tom najlepšom období svetových dejín, naozaj.

Z tých internetov sa ti pokazia oči

Áno, sme priveľa za telefónmi, áno, čumíme stále na monitor, ale znova – taká je doba. Ale že existuje elektronická žiacka knižka, to si už zistila, však?!

Typické frázy, ktoré používa tvoja mama, aj keď nedávajú zmyel
Zdroj: pexels.com

Zavolaj, keď prídeš domov

Tu je veľké potenciálne riziko, že nezavoláš, pretože prídeš domov neskoro, zabudneš, alebo jednoducho zaspíš. Avšak spánok nie je dostačujúcim pardónom, mal si zavolať, keď si zaspal. 

Keď budeš mať svoje deti…

Áno, áno, my vieme. Všetko pochopíme, problémy, ktoré má naša mama s nami sa budú cykliť a ona si bude s blaženým úsmevom usrkávať z harmančekového čaju. Veď dobre, to budeme riešiť potom, mami!

Prečítajte si tiež:
Ukážeme vám 15 fotografií, ktoré vám zaručenie pomätú hlavu!

Máš holé kríže!

Nemám! To je bombera, mami, preboha! Môžeš mať na sebe aj tielko, termoprádlo, sveter a bundu, pre tvoju matku nie si nikdy dostatočne teplo oblečený. 

Zabudli sme na nejaké? Nechajte nám ich v komentári. 🙂

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií