fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V hnutí OĽaNO sa nevedia dohodnúť na Matovičovom vetovanom balíčku. Stále sa nevie, ako bude poslanecký klub hlasovať

Parlament bude o vrátenom zákone o financovaní voľného času dieťaťa hlasovať na schôdzi, ktorá sa začína v utorok poobede.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zatiaľ neprijal konečné stanovisko k tomu, ako bude hlasovať o zákone o financovaní voľného času dieťaťa, ktorý vrátila prezidentka Zuzana Čaputová na opätovné prerokovanie do parlamentu.

Poslanci musia prelomiť prezidentkine veto

Klub o vete prezidentky diskutoval v pondelok (13. júna) do polnoci a potom prerušil rokovanie. V utorok bude v rokovaní pokračovať. Pre agentúru SITA to povedala poslankyňa Anna Andrejuvová (OĽaNO).

Na schôdzi, ktorá sa začína v utorok o 13:00 hodine, majú poslanci prerokovať a hlasovať o vetovanom zákone o prorodinných opatreniach.

Prezidentka sa obráti na Ústavný súd SR

Hlava štátu vetovala tie časti zákona, ktoré majú nadobudnúť účinnosť od 1. januára budúceho roka. Jej veto sa tak netýka okamžitej pomoci rodinám od júla tohto roka.

Ak parlament jej veto prelomí, prezidentka avizovala, že sa obráti na Ústavný súd SR s otázkou, či proces schvaľovania tohto zákona bol v súlade s Ústavou SR.

Viac k témam: Politické veto, prorodinný balíček, protiinflačný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – V hnutí OĽaNO sa nevedia dohodnúť na Matovičovom vetovanom balíčku. Stále sa nevie, ako bude poslanecký klub hlasovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Odvolanie Kováčika má stovky strán, bývalý špeciálny prokurátor je obvinený aj z prijatia úplatku
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií