fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Kyjeve plní mačka sny

Výlet do ukrajinskej metropoly znamená lacno sa najesť, navštíviť UNESCO pamiatky a previesť sa v najhlbšom metre na svete. Zameňte si eurá za hrivny a leťte do Kyjeva.

Spoznávanie mesta začínam na Námestí nezávislosti, ktoré všetci poznajú pod menom Majdan. Pred štyrmi rokmi žilo revolúciou, zapálenými sviečkami a vencami. Okrem toho ide stále o hlavnú tepnu centra mesta. Dostávam sa k nemu po bulvári Chreščatyk, ktorý každý víkend uzatvárajú pre autá a jeden a pol kilometra dlhá ulica sa mení na pešiu zónu plnú zábavy vo dne i v noci.

Zdroj: LULU

Zdroj: LULU

Z jaskyne je kláštor

V Katedrále sv. Sofie turisti chodia najmä za freskami a mozaikami z 11.storočia. Kto si pripisuje body za pamätihodnosti na zozname UNESCO, má ďalší. Svätostánok spolu so zvonicou je tiež jedným zo siedmich divov krajiny. Architektúrou je tiež zaujímavý kláštor mimo centra Kyjeva.

Zdroj: LULU

Spolu s ďalšími objektmi ako sú chrámy, paláce a zvonice ho postavili na mieste bývalých jaskýň. Kedysi v nich žil pustovník Antonij. Keď bývanie pod zemou spolu s ďalšími vymenil za nadzemnú časť, podzemné priestory využívali na pochovávanie.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií