fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prešovská bytovka je v ruinách: Pohľad, ktorý trhá srdce

Máte tip? napíšte nám mailom

Prešovská bytovka, ktorú zasiahol výbuch plynu a následný požiar, je po demolácii v ruinách. Neostalo po nej takmer nič. Ľudia sa mohli iba prizerať na to, ako sa im stráca pred očami vlastný domov.

Prešovská bytovka sa začala demolovať tento týždeň

Deň, na ktorý Slovensko tak skoro nezabudne. Na Mikuláša otriasol Prešovom obrovský výbuch, po ktorom začala horieť bytovka na Mukačevskej ulici. Výsledkom je sedem mŕtvych, jedna nezvestná a zničené domovy. Pred najkrajšími sviatkami v roku sa musia obyvatelia opäť pokúsiť postaviť na nohy a ísť ďalej. Prešovská bytovka bola natoľko zničená, že sa musela zbúrať. S demolačnými prácami sa začalo v pondelok a dokončené boli v stredu.

Mimoriadna situácia stále trvá

Aj keď už prešovská bytovka takmer úplne zmizla, mimoriadna situácia ešte stále trvá. Podľa hovorcu mesta Prešov potrvá dovtedy, kým nebudú úplne ukončené záchranné práce a nebudú hroziť ani žiadne ďalšie okolnosti ohrozujúce životy obyvateľov. V stredu popoludní ukončili prvú fázu asanácie, ktorá trvala tri dni. Špeciálny stroj českej firmy  Cannoneer pracoval naozaj rýchlo. Vďaka jeho 68-metrovému ramenu sa podarilo odstrániť panely v dostatočnej vzdialenosti od bytového domu. Firma sa tiež rozhodla, že si naúčtuje iba náklady spojené s prevozom stroja z Česka do Prešova a späť, čo bol veľký prejav ľudskosti.

Prečítajte si tiež:
Šéf zaspal v práci. Jeho zamestnanci mu to vo photoshope poriadne natreli!
Prešovská bytovka je zbúraná, ostali z nej iba ruiny
cas.sk

Ľudia prišli o všetko

Veľký výbuch a požiar zničili veľmi veľa. Prešovská bytovka vyzerala nebezpečne, prišla aj o schodisko. Niektorí ľudia sa chceli vrátiť do spodných bytov, ktoré boli zničené o niečo menej, aby si mohli vziať tie cennosti, ktoré požiar prežili. Kvôli ich bezpečnosti ich tam ale nemohli pustiť, a tak sa mohli len bezmocne prizerať z diaľky, ako im mizne domov pred očami. Teraz je na rade odvoz sutín. Ako povedal hovorca Prešova,v čo najkratšom čase bude určená vhodná skládka, kde sa budú postupne vyvážať všetky sutiny z bytového domu. Na skládke bude zabezpečené vytriedenie predmetov a osobných vecí obyvateľov bytového domu na Mukačevskej č. 7. Všetky úkony realizujeme a budeme realizovať v úzkej koordinácii s Okresným úradom a políciou.“  Prešovská bytovka spojila Slovákov a pre jej obyvateľov sa vyzbieralo veľké množstvo šatstva, potravín, predmetov potrebných na každodenné fungovanie i peňazí, ktoré im aspoň čiastočne pomôžu začať odznova.

prešovská bytovka
postoj.sk

Prečítajte si tiež:

VIDEO: Toto sú najhoršie okamihy z výbuchu plynu v prešovskom vežiaku

zdroj: topky.sk  sme.sk  webnoviny.sk  tvnoviny.sk  hnonline.sk

Prečítajte si tiež:
Video: 81-ročná babka predviedla obrovský talent. Za svoje vystúpenie si vyslúžila Zlatý bzučiak
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií