fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Luhanskej oblasti dosiaľ Ukrajinci oslobodili 12 obcí, každý deň však musia zvádzať ťažké boje (foto)

Ukrajinská armáda začala pomalú sondu do Luhanskej oblasti po septembrovom rýchlom postupe v susednej Charkovskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.11.2022 (Webnoviny.sk) – Od septembrového začiatku protiofenzívy oslobodila ukrajinská armáda 12 obcí v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na šéfa regionálnej vojenskej správy v Luhanskej oblasti Serhija Hajdaja.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Postup nie je jednoduchý. Každý prejdený meter v Luhanskej oblasti je pre ozbrojené sily neustály boj,“ povedal Hajdaj v národnej televízii. Ukrajinská armáda začala pomalú sondu do Luhanskej oblasti po septembrovom rýchlom postupe v susednej Charkovskej oblasti.

„V Luhanskej oblasti sú každý deň ťažké boje. Nedávno okupované osady sú intenzívne ostreľované. Okupanti presne vedia, kam strieľajú, keďže ich len pred pár dňami vyhnali z týchto osád a vedia, koľko je tam civilistov a kde sú. Preto sa snažíme evakuovať ich,“ zakončil Hajdaj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: LĽR Luhanská ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Luhanskej oblasti dosiaľ Ukrajinci oslobodili 12 obcí, každý deň však musia zvádzať ťažké boje (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruskí vojaci sa napriek malej šanci pokúšajú o dobytie Charkovskej oblasti, Ukrajinci začnú útočiť na Krym
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií