fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V nedeľu spomaľte, navštívte Festival udržateľnosti POMALO

Máte tip? napíšte nám mailom

Pilotný ročník festivalu udržateľnosti spojí každého, komu záleží na životnom prostredí a šetrnom lifestyle.

Slow fashion, zero waste, etická móda, udržateľný dizajn, fair trade, eko, bio,… To sú hlavné témy, ktoré budú rezonovať v inšpiratívnych prednáškach, diskusiách a workshopoch. Počas festivalu sa uskutoční aj SWAP (vzájomná výmena oblečenia). Bude tu priestor pre výrobcov, dizajnérov a značky vytvárajúce módu, kozmetiku, šperky a doplnky do domácnosti, ktoré spĺňajú kritériá pomalého životného štýlu. Takisto tu budú organizácie, ktoré sa venujú rozvoju týchto činností, aby odprezentovali svoje aktivity.

Festivalový deň spríjemní oddychová zóna, detský kútik či chutné vegánske občerstvenie. V uvoľnenej atmosfére budú návštevníci spoznávať zodpovedný prístup k životu.

Prednášky

Organizátori pripravili zostavu veľmi zaujímavých prednášok a tém. O udržateľnej ceste k móde bude hovoriť prednáška Móda alebo odpad, o pomalom cestovaní bude prednáška Objavovať čaro slow style cestovania. Budeme sa môcť viac dozvedieť aj o fenoméne Zero Waste v prednáškeAko žiť bez odpadu. Na festivale sa predstaví Fashion revolution. A dozvieme sa napríklad aj to, ako mať bezplastovú a ekologickú domácnosť a aká je alchýmia ekoprania.

Prečítajte si tiež:
EKOfest sa koná už od zajtra v priestoroch trnavského Kamenáča
Zdroj: Facebook.com/POMALO

Súčasťou festivalu bude aj vzájomná výmena oblečenia, teda SWAP. O SWAP-ovaní ako takom sme už písali v rozhovore s Betkou Irhovou, jednou zo zakladateľov Inštitútu pre rozvoj udržateľnej módy.

Workshopy

Počas dňa si budeme môcť vyskúšať rôzne nápady, ako zlepšiť svoj vzťah k životnému prostrediu. Budeme si môcť vyrobiť vrecúška na nákup potravín zo záclon, tašky z tričiek, peňaženky z tetrapakov, obaly na notebook, tablet či mobil a tiež upcyklovaný šperk. O zábavu a kreativitu nebude núdza. Organizátori poznamenávajú, že vítaná je každá šikovná, ale aj menej obratná ruka.

Zoznam vystavovateľov si môžete pozrieť TU.

Spoluorganizátormi a garantmi podujatia sú organizácia Fashion revolution (Fashion Revolution Czech Republic and Slovakia), IPRUM (Inštitút pre rozvoj udržateľnej módy) a INCIEN (Inštitút Cirkulárnej Ekonomiky).

14. 10. (nedeľa)
Stará tržnica, Námestie SNP 25
Štart: 10:00 – 20:00
Vstup: 2 €

Zdroj: Facebook.com/POMALO ~ Festival udržateľnosti

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií