fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V trnavských  McDonaldoch sa vyskytli pozitívne prípady COVID-19. Prevádzky sú zatvorené!

Máte tip? napíšte nám mailom

V oboch trnavských prevádzkach McDonald sa vyskytli dva prípady koronavírusu, informuje o tom TV Markíza.

„Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave zaznamenal vo svojej územnej pôsobnosti úzke kontakty potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 a importy zo zahraničia. Časť týchto kontaktov pracovala v dvoch miestnych prevádzkach, ktoré sú dnes z dôvodu vykonávania dezinfekcie priestorov zavreté,” uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.

Spoločnosť McDonald´s pre Markízu potvrdila, že COVID-19 bol preukázaný u troch zamestnancov v dvoch trnavských reštauráciách. Všetci zamestnanci, ktorí mohli prísť do kontaktu s infikovanými, sú momentálne v karanténe a budú v krátkom čase testovaní na COVID-19.

,,Hoci bol prenos infekcie zaznamenaný mimo našich prevádzok, prijali sme viaceré opatrenia na odvrátenie rizika prenosu na ďalšie osoby. Preto počas uzatvorenia reštaurácií prebehne nielen štandardná, ale tiež komplexná dezinfekcia všetkých priestorov. O znovuotvorení reštaurácií bude rozhodnuté na základe dohody s regionálnymi hygienikmi,” informovala hovorkyňa reťazca Lucia Poláčeková, pre TV Markíza.

Spoločnosť McDonald´s ubezpečuje, že všetci zamestnanci ochranné pomôcky, dezinfekčné prostriedky a priestory reštaurácií sú pravidelne dezinfikované.

Prečítajte si tiež:
Štúdia kolektívnej imunity v Česku potvrdzuje, že protilátky na koronavírus nemá takmer nikto
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií