fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Verte neverte: Záhadný blesk

Máte tip? napíšte nám mailom

Paranormálne javy sú veľmi záhadné a tajuplné udalosti, ktoré sa odohrávajú nielen v útrobách starých domov a opustených budov a cintorínov, ale často aj na bežných miestach. Správy o strašení alebo neuveriteľných historkách prichádzajú z našich domovov, panelákov, hotelov, kancelárskych budov. Mnohé neuveriteľné príbehy sa odohrávajú za bieleho dňa v mestách aj dedinách obyčajným ľuďom. Tieto príbehy potom kolujú v rodinách, medzi známymi či na sociálnych sieťach.

Dokážete odlíšiť fakty od fikcie? Vyskúšajte si svoj úsudok v našej novej rubrike, pri ktorej sme sa inšpirovali legendárnym seriálom Verte neverte.

Nasledujúci príbeh som zažil na vlastnej koži v našej malebnej dedinke. Na druhej strane našej ulice býval starý mládenec, ktorý mal už po päťdesiatke, no všetci ho zo zvyku volali mladý pán. V živote sa mu veľmi nedarilo, zo strednej školy ho vyhodili a v dedine o ňom kolovali rôzne chýry a povedačky. Jeho život bol opradený rúškom tajomstva. Denne sa staral o veľký dom a lúku za dedinou. Vlastnil dvoch statných čiernych psov, ktoré ho na povel poslúchali. Napríklad, ak sa mu znepáčila hus na lúke, len zapískal na psy a tie už vykonali svoju krvavú robotu.

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

Rád som ho navštevoval, keď vysedával na lavičke pred domom a fajkal zo svojej starodávnej cigary. Rozprával vtipné a dobrodružné príbehy, ktoré údajne všetky zažil. Udalosti, o ktorých vám chcem rozpovedať, sa odohrali v jeden horúci júlový deň. Na oblohe nebolo ani obláčika a sused spolu s miestnymi ženami pracoval na lúke okolo sena. Deň bol sparný a seno krásne preschlo. Keď ho hrabali na kopy, zrazu sa nebo zatiahlo, spustila sa mohutná búrka s víchricou a kopy sena odfúklo až do potoka.

Prečítajte si tiež:
Neuveriteľný príbeh Christine Collinsovej: Vedela, že polícia nenašla jej syna

Po chvíľke však búrka pominula a slnko opäť riadne pražilo. Robotníci však už v práci nemohli pokračovať a zmoknutí sa poberali domov. Pred nimi kráčal mladý pán a rozčúlený rozhadzoval palicou smerom k oblohe. Keď prechádzali okolo kostola, mladý pán začal veľmi nadávať a obvinil Boha, že mu búrkou spôsobil škodu. Nadávajúc zúrivo kráčal smerom k svojmu domu.

V tom sa na oblohe zablyslo a zahrmelo s takou intenzitou, že sme sa na ulici všetci ledva udržali na kolenách. Ženy odrazu začali strašne kričať: “Rata, ľudia, mladého pána zabil blesk!” Okamžite som pribehol na miesto nešťastia. Sused ležal nehybne bruchom k zemi pred svojím domom. Keď sme ho obrátili, tvár mal zaliatu krvou, pery natrhnuté a predné zuby vybité. Kriesili sme ho vodou a poumývali. Keď sa prebral a uvidel ma, povedal: “Ejha, ale so mnou Pánbožko vybabral! Už nebudem môcť pískať na svoje psy, keď nemám zuby.”

Všetci, čo sme pri ňom stáli sme svorne tvrdili, že je to naozaj jeho Boží trest. Uznal to aj sám mladý pán. Ja som začal hľadať vidly, keďže som predpokladal, že k susedovi pritiahli blesk. Na moje obrovské prekvapenie nebol vôbec v jeho blízkosti, ale uložené v kôlni. Keby som nebol priamym svedkom tejto udalosti, dodnes by som nikomu v dedine neuveril, že sa niečo také môže stať.

Prečítajte si tiež:
Vývoj automobilového priemyslu: Kam sa posunul za posledných 10 rokov?

Je tento príbeh o Božom potrestaní pravdivý alebo ide len o báchorku, ktorá koluje v jednej slovenskej dedine?

Odpoveď nájdete na druhej strane…

Tento príbeh je založený na SKUTOČNÝCH UDALOSTIACH. Odohral sa v roku 1973 v jednej dedine na východnom Slovensku. Niektoré fakty a postavy sme zmenili, ale podstata príbehu je rovnaká. Príbeh bol publikovaný v časopise Život v roku 1995.

Zažili ste aj vy niečo tajuplné? Zaujímajú nás témy ako duchovia, UFO, nevysvetliteľné náhody, klinická smrť, dvojníci, zvláštne prírodné javy, záchrana života za zvláštnych okolností a podobne. Svoje príhody nám posielajte na e-mailovú adresu redakcia@klocher.sk alebo do správ na fanúšikovskej stránke na Facebooku. Ďakujeme.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií