fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Verte neverte: Noc v lese plná hrôzy

Máte tip? napíšte nám mailom

Paranormálne javy sú veľmi záhadné a tajuplné udalosti, ktoré sa odohrávajú nielen v útrobách starých domov a opustených budov a cintorínov, ale často aj na bežných miestach. Správy o strašení alebo neuveriteľných historkách prichádzajú z našich domovov, panelákov, hotelov, kancelárskych budov. Mnohé neuveriteľné príbehy sa odohrávajú za bieleho dňa v mestách aj dedinách obyčajným ľuďom. Tieto príbehy potom kolujú v rodinách, medzi známymi či na sociálnych sieťach. Dokážete odlíšiť fakty od fikcie? Vyskúšajte si svoj úsudok v našej novej rubrike, pri ktorej sme sa inšpirovali legendárnym seriálom Verte neverte.

Bolo to počas jednej hmlistej upršanej noci. Lukáš sa vracal spolu so svojou priateľkou Zuzanou z návštevy svojich známych domov v starej škodovke cez lesnú cestu. Hudbu z rádia prerušila mimoriadna správa: “Vážení poslucháči, toto je mimoriadne spravodajstvo. Dávajte si veľký pozor, z väzenia predvčerom ušiel mimoriadne nebezpečný kriminálnik. Policajné zložky po ňom intenzívne pátrajú.”

Zdroj: innov8security.co.uk

Zuzana spozornela. Väznica, ktorú spomínali v rádiu bola neďaleko ich dediny a striaslo ju, keď si predstavila, že nebezpečné indivíduum sa môže potulovať aj neďaleko nich. Lukáš si všimol Zuzaninu nervozitu a snažil sa celú správu zľahčiť. “No to sa zas tá naša polícia vyfarbila, musia sa poriadne zelenať. To tu už naozaj nikto nič negarantuje?” Zuzana sa radšej započúvala do svojej obľúbenej skladby, ktorú z rádia pustili po tej hrôzostrašnej správe.

Zrazu sa stalo niečo nečakané. Ich stará škodovka vypovedala uprostred lesnej cesty službu. Lukáš sa snažil auto znovu naštartovať, no po treťom pokuse a protestným zvukom škodovky to vzdal. Konár stromu, ktorý dotváral desivú atmosféru okamihu, Zuzanu vydesil po tom, čo začal nepríjemne klopkať na kapotu auta: KLOP-KLOP-KLOP. Zuzana podskočila, no Lukáš ju upokojil a povedal: “Bude to v pohode. Nie sme ďaleko od dediny. Zájdem po pomoc. Vrátim sa s otcom,” nahol sa dopredu a obliekol si kabát. “Keď sa vrátime, zaklopem trikrát na kapotu ako ten strom. Ak budeš počuť viac než tri klopnutia, neotváraj dvere.”

Prečítajte si tiež:
Dvojica obvinených v rámci akcie Dobytkár bude stíhaná väzobne. Mali prijať úplatky vo výške 1,5 milióna eur

Zuzana sa zhrozila pri predstave, že zostane sama uprostred noci v pokazenom aute a snažila sa Lukášovi jeho nápad vyhovoriť. “Čo iné budeme robiť? Je takmer polnoc a do rána sa tu budeme triasť alebo čakať kým niekto náhodou nepôjde s autom okolo. A ty vieš, že nikto nepôjde. O chvíľu som späť a letíme domov.” Lukáš ju pobozkal a zabuchol dvere.

Zdroj: gepworksite.com

Zuzana auto zamkla, preliezla na zadné sedadlá, zakryla sa vetrovkou a čakala. Pozerala sa na jej hodinky. Prešla polhodina, trištvrte a potom počula prvé klopanie. Och, chvalabohu, uľavilo sa Zuzane. Čakala na zvyšné dve zaklopania a chystala sa otvoriť dvere. KLOP. Ešte raz. KLOP. Zuzana sa presunula na predné sedadlo a takmer otvorila dvere. KLOP. Zamrazilo ju. To musí byť ten konár.

KLOP. KLOP. KLOP. “Pomoc. Preboha nech niekto príde. Pomoc!” Zuzana začala kričať od hrôzy, keď si predstavila, že do auta sa jej snaží dobyť beštiálny vrah, pred ktorým varovali v správach. Potom klopanie prestalo. Zuzana si jasne uvedomila, že počuje rádio, nie vysielačku, v ktorej niekto niekomu dával pokyny, ktoré pre dážď nepočula. Zrazu v okne auta uvidela dve mužské tváre, ale nebol to Lukáš ani jeho otec.

Prečítajte si tiež:
Má Greta Thunberg dvojníčku? Internetom sa šíri historická fotografia aktivistky z roku 1898

Boli to policajti. Videla svetlá majákov ich auta v zadnom okne a otvorila dvere. “Všetko je v poriadku mladá dáma. Vyjdite z auta. Ste v bezpečí,” povedal jej jeden z policajtov. “Kde je môj priateľ, Lukáš? Zavolal vás? Počuli sme v rádiu tú mimoriadnu správu o nebezpečnom zločincovi. Už ste ho chytili?”

“Poďte s nami do nášho auta. A hlavne, neotáčajte sa za seba,” povedal jej druhý policajt.  “Prečo sa nemám otáčať?” nechápavo sa spýtala Zuzana. “Len poďte do auta, slečna.”

Zuzana sa otočila. Zmeravela od hrôzy. Nad škodovkou uvidela obeseného mladíka. Bol to Lukáš. Visel na konári a jedna jeho topánka narážala do kapoty ich auta. KLOP. KLOP. KLOP.

Verte neverte – fakty alebo fikcia?

Tento príbeh je vymyslený. Ide o jednu z tradičných amerických mestských legiend zo 60-tych rokoch minulého storočia. Veľmi známa sa stala aj v Malajzii po roku 1970. Mrazivý príbeh vychádza zo strachu z noci, stopárov, vrahov a varuje mladých ľudí pred ľahkovážnosťou na neznámych temných miestach.

Zažili ste aj vy niečo tajuplné? Zaujímajú nás témy ako duchovia, UFO, nevysvetliteľné náhody, klinická smrť, dvojníci, zvláštne prírodné javy, záchrana života za zvláštnych okolností a podobne. Svoje príhody nám posielajte na e-mailovú adresu redakcia@klocher.sk alebo do správ na fanúšikovskej stránke na Facebooku. Ďakujeme.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií