fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Via Iuris s iniciatívou Ide nám o život vyzývajú na zabezpečenie rovnoprávnosti a bezpečnosti LGBTI+ ľudí

Súčasťou požiadaviek iniciatívy Ide nám o život je aj zefektívnenie činnosti orgánov činných v trestnom konaní pri stíhaní trestných činov z nenávisti.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.10.2022 (Webnoviny.sk) – Občianske združenie Via Iuris vyzýva spolu s Iniciatívou Inakosť a ďalšími takmer päťdesiatimi organizáciami vrámci iniciatívy Ide nám o život politikov a političky na zabezpečenie rovnoprávnosti a bezpečnosti LGBTI+ ľudí, ich rodín a detí, aby mohli v našej krajine žiť bez strachu a nenávisti.

„V rámci výzvy požadujeme prijatie zákona o životnom partnerstve vrátane možnosti osvojenia dieťaťa jedného z partnerov druhým partnerom, zabezpečenie dôstojnej medicínskej tranzície pre transrodových ľudí bez vynútených sterilizácií a iných nevyžiadaných lekárskych zákrokov, vymedzenie sa voči šíreniu nenávisti zo strany politikov a zavedenie disciplinárnej zodpovednosti za takéto výroky v parlamente, konkrétne kroky na zefektívnenie činnosti orgánov činných v trestnom konaní pri stíhaní trestných činov z nenávisti a predchádzaní takýmto trestným činom,” uvádza Via Iuris s tým, že požadujú tiež systematickú podporu vytvárania bezpečných priestorov a podporných služieb.

Iniciatíva Ide nám o život vyzýva slovenskú vládu a poslancov Národnej rady SR na prijatie krokov, ktoré pomôžu k vytvoreniu pocitu bezpečia LGBTI+ ľudí, ich rodín a detí, a zároveň ich zrovnoprávnili s celou spoločnosťou. Do iniciatívy sa zapojilo viac ako 50 slovenských organizácií a občianskych združení – LGBTI+ organizácie, organizácie venujúce sa ochrane ľudských práv a menšín, právnemu štátu, kultúre či ochrane životného prostredia.

Prečítajte si tiež:
Neďaleko Novák došlo k tragickej dopravnej nehode, cesta bude niekoľko hodín prejazdná iba v jednom smere

Viac k témam: Iniciatíva Inakosť, LGBTI
Zdroj: Webnoviny.sk – Via Iuris s iniciatívou Ide nám o život vyzývajú na zabezpečenie rovnoprávnosti a bezpečnosti LGBTI+ ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií