fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Chlapec prvýkrát v živote uvidel farby. Pozrite si jeho reakciu

Máte tip? napíšte nám mailom

Chlapec, ktorý žil desať rokov v čiernobielom svete, uvidel farby…

Pre väčšinu ľudí je pozeranie sa na svet úplnou samozrejmosťou a vôbec sa nezamýšľame nad tým, aké šťastie vlastne máme, že vidíme tak, ako vidíme. Veď čo by za to dali tí, ktorí sú zrakovo postihnutí a buď nevidia vôbec alebo sú farboslepí.

Práve farbosleposťou trpí aj Xavier McCoury, chlapec zo Severnej Karolíny. Práve jeho postretla najvyššia forma farbosleposti a to úplná farbosleposť, čo znamená, že po celý svoj život videl svet iba v odtieňoch čiernej, bielej a šedej.

Na svoje desiate narodeniny ale dostal darček, ktorý si určite zapamätá na celý život. Jeho mama Melissa a teta Selena mu darovali špeciálne okuliare Enchroma Glasses. Tie majú jedinečnú sadu šošoviek, ktoré ich nositeľovi umožňujú vidieť farby. Keď mal chlapec tento dar otvoriť, vysvetlili mu, o aké okuliare ide a v tom momente sklonil hlavu. Keď si okuliare nasadil, rozplakal sa. Celý tento dojemný okamih zachytila jeho rodina na kameru a video zdieľala na internete.

Prečítajte si tiež:
Aký bude Samsung Galaxy S8? Unikli ďalšie fotografie!

“Nevedel som, či to je to, čo ľudia naozaj vidia a moja myšlienka bola: “Sú to takéto farby? Pretože ak áno, tak je to naozaj úžasné,” prezradil Xavier.

“V Karolíne je mnoho nádherných západov Slnka a stačí ho so sebou vziať. Zatiaľ ale nemá pochopenie pre to, čo to v skutočnosti je, a že vidí teraz všetku tú krásu, ktorú tento svet ponúka. Je to neuveriteľne cenné,” povedala chlapcova mamina.

 

 

Zdroj: https://www.goodnewsnetwork.org/watch-10-year-old-boys-emotional-reaction-to-seeing-color-for-the-first-time/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií