fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Greta to nezvládla: Na tlačovej konferencii nevedela reagovať na otázky novinárov

Máte tip? napíšte nám mailom

Greta Thunberg, 16-ročná švédska aktivistka sa v priebehu posledného roka zapísala do histórie a stala sa fenoménom súčasnosti. Jednu zo svojich posledných tlačových konferencií však vôbec nezvládla.

Školáčka s neuveriteľnou gurážou

Spomínate si, ako vyzeral váš život, keď ste mali sladkých šestnásť? Zrejme sa točil okolo priateľov, prvých skúseností s láskami a podľa všetkého bol plný najrôznejších voľnočasových aktivít. To však rozhodne nie je Gretin prípad. Mohli by sme povedať, že ona “dospela” v poriadnom predstihu. Všetku svoju pozornosť zasvätila globálnej problematike a namiesto “flákania” sa s kamarátmi chodí po svetových konferenciách a stretáva sa s najvyššie postavenými ľuďmi vôbec. Kto z nás by mal v šestnástich rokoch odvahu postaviť sa pred hlavy najmocnejších štátov a hovoriť o klimatických zmenách?

Greta Thunberg je stále “iba” teenagerka

Ako ste už zrejme zachytili, Greta Thunberg nedávno verejne priznala, že trpí Aspergerovým syndrómom, čo je určitá forma autizmu. Preto sa mnohí vyjadrili, že jej odvaha vyplýva práve z tejto diagnózy. Autisti totiž nevnímajú realitu ako bežní ľudia, často im chýbajú sociálne zručnosti, preto málokedy vnímajú vystupovanie pred veľkým množstvom ľudí ako stresovú situáciu. Napriek tomu to musí byť pre Gretu veľká záťaž, pretože prejavy nie sú len o samotnom vystúpení na pódium, všetko si treba vopred pripraviť, natrénovať a v neposlednom rade neraz cestovať tisíce kilometrov, čo je rovnako vyčerpávajúce. Niet sa preto čo čudovať, že sa občas niečo nepodarí podľa predstáv.

Táto tlačová beseda jej nevyšla

Na internet sa nedávno dostal záznam z tlačovej besedy, kde Greta Thunberg sedela medzi viacerými skúsenými speakrami a mala odpovedať na otázku novinára z Korrespondentu, Tomasa Kvarnkullena. Ten sa jej opýtal, aké posolstvo prezentuje, aké posolstvo by chcela poslať svetovým lídrom. Tiež sa jej opýtal, či očakáva reakciu Donalda Trumpa na jej vyjadrenia. Greta reagovala veľmi neisto: “Eh…Myslím si…Prepáčte, čo bola prvá otázka?” Novinár zopakoval úvod svojej otázky: “Aké posolstvo…” Teraz sa zdalo, že Greta je už “v obraze”. “Áno, áno… Myslím, že to, čo chceme povedať…správa, ktorú chceme odovzdať, je povedať, že už máme všetkého dosť…Aaa….Chce niekto iný odpovedať na túto otázku?”  Vyzvala ostatných speakrov. Keď sa novinár pokúsil položiť otázku inak, Greta mu povedala, že by sa mal pýtať na názor aj ostatných ľudí. Zrejme mala v čase tejto tlačovej besedy naozaj už všetkého dosť…

Zdroj: youtube.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií