fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: V Alpách začalo výdatne snežiť. Pozrite si prvé fotky

Alpy zasypáva sneh. Ide o prvú tohtoročnú výdatnejšiu snehovú nádielku, ktorá môže doraziť aj do nižších nadmorských výšok. Problémy sa očakávajú predovšetkým počas soboty.

Máte tip? napíšte nám mailom

Meteorológovia už niekoľko dní vopred varovali ľudí, ktorí plánujú počas víkendu prejazd Alpami, aby sa vyzbrojili trpezlivosťou a aby necestovali bez zimných pneumatík. V Alpách totiž začalo výdatne snežiť.

Tlaková níž, ktorá aktuálne ovplyvňuje počasie aj na našom území prináša zrážky aj do oblasti Álp, no súčasne začína po okraji tlakovej níže do oblasti Álp zatekať studený vzduch od severu.

Vďaka tomu tak začína v oblasti Álp pomerne výrazne klesať hranica sneženia, ktorá sa dostane počas soboty aj do nižších nadmorských výšok.

V Alpách by v priebehu soboty mala hranica sneženia poklesnúť na úroveň okolo 1500 m n.m., no regionálne by mohlo snežiť už od nadmorskej výšky okolo 1000 m n.m.

Súčasne sa očakáva, že to nebude sneženie len také hocijaké. Snežiť bude výdatne a do nedele by mali v Alpách napadnúť aj desiatky centimetrov nového snehu, vo vyšších polohách až cez 50 cm čerstvého snehu.

Sneh, ktorý bude padať však bude mokrý a ťažký a preto okrem komplikácii v doprave spôsobí sneh aj mnoho iných problémov. Vplyvom ťažkého snehu sa môžu lámať konáre a vyvracať stromy. To môže spôsobiť prerušenie dodávok elektrickej energie, či vyvrátené stromy môžu zablokovať niektoré cesty.

Prečítajte si tiež:
Rybár chytil podivnú šťuku. Nemohol uveriť tomu, čo mala táto šťuka vo svojom tele

Výdatne však v Alpách začalo snežiť už počas dnešného dňa.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií