fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, čo je pergola?

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý z nás už slovíčko pergola počul, ale čo v skutočnosti znamená a v ktorej oblasti nájde uplatnenie?

Najčastejšie je vyrobená z dreva, pretože drevo je nadčasový materiál, ktorý sa výborne hodí do každého priestoru. Existuje však aj v hliníkových verziách vzhľadom na jej bezúdržbovosť. Pergola slúži predovšetkým na posedenie na záhradnom nábytku, na stretávanie sa s priateľmi či ku grilovaniu.

Ide o menšiu okrasnú a samostatne stojacu stavbu, ktorá slúži na zatienenie miesta, chodníka, oddelenie okrasnej a úžitkovej časti záhrady alebo oživenie vstupu do domu. Pergola zároveň poskytuje príjemný tieň k odpočinku a jej veľkosť môže byť neobmedzená. Voľne stojace pergoly poznáme skôr ako altány.

Pergola Mont-alu

Chcete svojej záhrade dodať romantickú atmosféru? Postavte si v nej pergolu. Tá na záhrade láka k oddychu a relaxu, posedeniam s priateľmi či práci na čerstvom vzduchu. A keď je treba, kedykoľvek vás uchráni pred dažďom a ostrým slnkom. Firma Mont-alu ich vyrába z odolných hliníkových profilov, ktoré odolávajú vonkajším vplyvom.

Neobmedzená životnosť

Hliníkové pergoly sú voči tradičným dreveným bezúdržbové, šetria teda váš čas i peniaze za ošetrujúce nátery. Avšak hliníkové pergoly majú desiatky rokov dlhú, takmer neobmedzenú životnosť. Je ukotvená na stenu domu alebo samonosná, nevyžaduje kotvenie do steny a môže stáť samostatne, takže ju jednoducho umiestnite prakticky kdekoľvek budete chcieť s možnosťou obvodového zasklenia. Hliníkové pergoly majú zastrešenie z polykarbonátu PC4mm, PCD 16mm alebo s bezpečnostným kaleným sklom, ktorého hrúbka záleží na konštrukčnom prevedení pergoly.

Prečítajte si tiež:
Beckhamovci si potrpia na luxus: TOTO je ich kráľovstvo s rozlohou 280 ihrísk!

Zasklenenie pergoly

Mont-alu všetky produkty vyrába na objednávku a dokáže sa prispôsobiť špecifickým požiadavkám zákazníka i náročnému terénu. Vďaka jedinečnému systému je možné pergolu aj hocikedy dodatočne zaskliť.

Vďaka novému eshopu firmy Mont-alu si môžete objednať z pohodlia domova aj vaše zasklenie balkóna, bazénové prekrytia alebo garážové státie, poprípade zaskliť drevený altán, prístrešok či terasu.

Pozrite si krátke animačné video postavenia pergoly:

Pergola Montalu Robust

Ako to robíme? Pozrite si krátke animačné video postavenia pergoly.

Zveřejnil(a) MontAlu dne Pátek 16. března 2018

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií