fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, čo je pergola?

Každý z nás už slovíčko pergola počul, ale čo v skutočnosti znamená a v ktorej oblasti nájde uplatnenie?

Najčastejšie je vyrobená z dreva, pretože drevo je nadčasový materiál, ktorý sa výborne hodí do každého priestoru. Existuje však aj v hliníkových verziách vzhľadom na jej bezúdržbovosť. Pergola slúži predovšetkým na posedenie na záhradnom nábytku, na stretávanie sa s priateľmi či ku grilovaniu.

Ide o menšiu okrasnú a samostatne stojacu stavbu, ktorá slúži na zatienenie miesta, chodníka, oddelenie okrasnej a úžitkovej časti záhrady alebo oživenie vstupu do domu. Pergola zároveň poskytuje príjemný tieň k odpočinku a jej veľkosť môže byť neobmedzená. Voľne stojace pergoly poznáme skôr ako altány.

Pergola Mont-alu

Chcete svojej záhrade dodať romantickú atmosféru? Postavte si v nej pergolu. Tá na záhrade láka k oddychu a relaxu, posedeniam s priateľmi či práci na čerstvom vzduchu. A keď je treba, kedykoľvek vás uchráni pred dažďom a ostrým slnkom. Firma Mont-alu ich vyrába z odolných hliníkových profilov, ktoré odolávajú vonkajším vplyvom.

Neobmedzená životnosť

Hliníkové pergoly sú voči tradičným dreveným bezúdržbové, šetria teda váš čas i peniaze za ošetrujúce nátery. Avšak hliníkové pergoly majú desiatky rokov dlhú, takmer neobmedzenú životnosť. Je ukotvená na stenu domu alebo samonosná, nevyžaduje kotvenie do steny a môže stáť samostatne, takže ju jednoducho umiestnite prakticky kdekoľvek budete chcieť s možnosťou obvodového zasklenia. Hliníkové pergoly majú zastrešenie z polykarbonátu PC4mm, PCD 16mm alebo s bezpečnostným kaleným sklom, ktorého hrúbka záleží na konštrukčnom prevedení pergoly.

Zasklenenie pergoly

Mont-alu všetky produkty vyrába na objednávku a dokáže sa prispôsobiť špecifickým požiadavkám zákazníka i náročnému terénu. Vďaka jedinečnému systému je možné pergolu aj hocikedy dodatočne zaskliť.

Vďaka novému eshopu firmy Mont-alu si môžete objednať z pohodlia domova aj vaše zasklenie balkóna, bazénové prekrytia alebo garážové státie, poprípade zaskliť drevený altán, prístrešok či terasu.

Pozrite si krátke animačné video postavenia pergoly:

Pergola Montalu Robust

Ako to robíme? Pozrite si krátke animačné video postavenia pergoly.

Zveřejnil(a) MontAlu dne Pátek 16. března 2018

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"